Ігоря Коломойського побачили 2 вересня у залі Шевченківського суду Києва. Нагадаємо, що перед цим олігарх отримав дві підозри від СБУ. За попередньою інформацією, прокурори хочуть, щоб Коломойського взяли під варту з можливістю внесення застави у розмірі 570 мільйонів гривень.

До теми Вивів пів мільярда за кордон: Коломойському вручили підозру

Засідання спочатку переносилося

Як пишуть ЗМІ, судове засідання переносили кілька разів. Спочатку воно нібито мало початися о 14:00, потім – о 17:00, згодом – о 17:30. Інформація про появу олігарха біля будівлі суду з'явилася в соцмережах приблизно о 18:45. Адвокати Коломойського були на місці з 14:00. На питання журналістів, чи розпочнеться засідання 2 вересня, вони віджартовувалися.

Такий вигляд має судове засідання / Фото "РБК-Україна"

Згодом з'явилось фото- та відеопідтвердження. На кадрах можна побачити, що олігарх одягнув на суд фліску з символікою футбольного клуба "Дніпро". Попередньо, Коломойского захищають 4 адвокати.

Коломойський проходить через металодетектор: відео "Ми Україна"

Саме засідання проходило у закритому режимі. Цього вимагав сам Коломойський, який заборонив фотографувати себе під час розгляду його справи. Також про це попросив один з його адвокатів. Як пояснив правозахисник бізнесмена, справа базується на персональних даних. Суддя Ковтуненко підтримав його клопотання. "Суспільне" повідомляє, що вирок Коломойському зачитають у відкритому режимі. На оголошення судового рішення мають запросити представників ЗМІ.

Підозрюваний не дав згоди на проведення зйомки: відео "Радіо Свобода"

Що вирішив суд

Станом на 20:13 2 вересня відомо, що суд відправився до нарадчої кімнати. Судове засідання тривало приблизно 1 годину. Адвокати Коломойського просили не обирати бізнесмену запобіжний захід. Юристи заявили, що не вбачають, що є будь-які ризики. Прокурор просив заарештувати олігарха з альтернативою у вигляді застави.

Станом на 20:35 2 вересня стало відомо, що Коломойському обрали запобіжний захід. Суд постановив взяти олігарха під варту на 2 місця. Йому залишили можливість внесення застави у понад 500 мільйонів гривень. Крім цього він має здати всі документи. А ще йому заборонили спілкування зі свідками.

Коломойського "спіймали" перед засіданням

Журналістам вдалося зафільмувати, як олігарх виходить з мікроавтобуса та прямує до будівлі суду. Дорогою туди вони задали підозрюваному кілька питань. Спочатку Коломойський сказав, що не може нічим порадувати представників ЗМІ.

Трохи пізніше олігарх заявив, що встиг ознайомитися з підозрами дуже швидко та поверхово. Йому бракувало часу, бо він їхав з Дніпра до Києва. Бізнесмен спочатку сказав, що не знає, в чому його звинувачують. А потім Коломойський зауважив, що з тим, що встиг прочитати, він абсолютно не згоден.

Коломойський прямує до суду: відео "Радіо Свобода"


Що цьому передувало

  • За версією слідства, Коломойський міг незаконно заволодіти сумою в понад 570 мільйонів гривень, а потім легалізувати ці кошти. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.
  • Олігарх міг вивести за кордон пів мільярда гривень за допомогою підконтрольних йому банківських установ. Ймовірно, зробив він це у період з 2013 по 2020 роки.
  • Зазначимо, що інформація про оголошення Коломойському двох підозр з'явилася в публічному просторі у суботу, 2 вересня. А суд над ним почався ввечері того ж дня.