Про те, що Ярослав Мазурок міг застрелитись з сигнального револьвера, виданню "Комерсант-Україна" вдалось дізнатись від своїх джерел.

Напередодні серійний номер зброї, яку знайшли поруч з тілом підозрюваного у вбивствах в "Каравані", опублікувала прес-служба МВС - "ЯП 165 П". Правоохоронці повідомляли, що зброя була пристосована для стрільби бойовими патронами.

Видання дізналось, що цей серійний номер належить 5,6-міліметровому сигнальному револьверу системи "Наган" – "Р-2" (ємність барабана — сім капсулів-запалювачів) виробництва Іжевського машинобудівного заводу (РФ).

"У 2006 році три заводи Росії — В’ятсько-Полянський машинобудівний завод "Молот", Іжевський механічний завод і Іжевський машинобудівний завод – приступили до переробки бойових револьверів системи "Наган", що зберігаються на складах, у сигнальну модифікацію", - повідомив чоловік, що займається поширенням небойової зброї в Росії.

"Кожен завод наносив на свої револьвери власні серії й порядкові номери, співвідносячи їх із роком фактичного виробництва револьвера", - додав він.

Джерело видання повідомило, що серія "ЯП" ставилася на Іжевському машзаводі на револьверах "Наган" виробництва 1945 року після їх переробки в сигнальні револьвери "Р-2".

Вочевидь, придбавши даний сигнальний револьвер, Мазурок зміг переробити його знову в бойовий,
- підсумував співрозмовник.

Він зазначив, що особливість "Р-2" полягає в тому, що "на відміну від бойових револьверів, які перероблялися на інших заводах, його ствол на Іжевському машзаводі не розсвердлювався".

"Він зберігав свою автентичність, у тому числі нарізи усередині ствола. Оригінальними залишалися й деталі револьвера. Ці особливості "Р-2", до речі, зробили його дуже популярним предметом колекціонування. Він практично відсутній на ринку, а купити такий револьвер можна лише у приватних власників і колекціонерів", - поінформувало джерело.

До слова, за інформацією "Сегодня" Ярослав Мазурок незадовго до смерті начебто їхав в іншу область. За припущеннями, це могла бути Житомирщина.