Проте вважається, що діабет діагностовано тільки у третини від реальної кількості хворих. Фармацевтична компанія "Фармак" та Київський метрополітен підготували експозицію, присвячену лікам. Її представили у холі станції метро “Театральна”. За словами організаторів, мета проєкту соціальна та просвітницька. Зокрема, підвищення рівню обізнаності про хворобу серед українців та важливість регулярного моніторингу стану свого здоров'я.

Наша компанія є одним з найбільших виробників та постачальників інсуліну в Україні, тому ми бачимо велику соціальну відповідальність в тому, щоб щоденно привертати увагу до цукрового діабету і просити громадян бути відповідальними. Мета цієї виставки – привернути увагу громадськості до того, що у шаленому ритмі життя варто зупинитися та промоніторити стан свого здоров’я. Подумати про наших батьків, можливо, їх теж відвести на діагностику,
– розповіла директорка з корпоративних комунікацій "Фармак" Євгенія Піддубна.

До проєкту долучилися відомі українці, які з власного досвіду знають, як люди живуть з цукровою недугою.

"У мене хворі на діабет у родині абсолютно всі. Я інсуліно-резистентна. Моя мета – інформувати про діабет, допомагати людям розуміти, як його уникнути, робити профілактику. А якщо вже ця хвороба сталась, то якнайшвидше користуватись допомогою усіх тих сучасних винаходів, які на сьогодні створені для нас, в тому числі і компанією "Фармак", – поділилась психолог Наталя Холоденко.

"Я 15 років діабетик, колюся різними інсулінами. З діабетом до мене прийшло і звання заслуженого артиста, і народного. І дружина, яку я знайшов завдяки діабету, тому що вона єдина, хто до мене прийшов, коли я був в реанімації. Я хочу довести, що діабетики – ми поруч, ми можемо не здаватися, не опускати руки, і все буде круто", – зазначив актор, народний артист України Назар Наддніпровський.

Побачити експозицію "100 років інсуліну" на власні очі можна на станції метро Театральна до 29 жовтня.