Тут все значно серйозніше - оформлення лептопів та комп’ютерів - це вже давно справа дизайнерів. Що скажете про ноутбук, оздоблений біжутерією? Або ПК, виконаний з дерева? У Німеччині навіть є компанія, яка спеціалізується на такому ексклюзиві.

“Сучасні виробники комп'ютерів надають зовнішньому вигляду своєї продукції чимало уваги. Сьогодні дизайн у моді. Він - причина покупки того чи іншого пристрою”, - каже Ніколаус Шмідт, компанія "Holzkontor".

Хто б міг подумати, що буквально кілька років тому люди навіть не могли собі уявити комп'ютер у дерев'яному корпусі. Сьогодні ж це більш ніж реальність. Вибір не маленький - 26 видів деревини.

“Наші клієнти - це люди, яким до вподоби вишукані речі. Важко до цього іще щось додати. Інколи в нас роблять замовлення великі компанії, які хочуть виглядати презентабельно . Вони зазвичай встановлюють такі комп'ютери на ресепшинах у готелях”, - каже Ніколаус Шмідт, компанія "Holzkontor".

Схоже, дні сірих моніторів закінчуються. Першими про візуальну естетику своєї продукції почав дбати американський виробник Apple.

Проте, не менше уваги цьому приділяють й скандинавські дизайнери. Датська компанія "eyegonomic" спеціалізується на моніторах.

“Можна сказати, що стиль дуже скандинавський. Домінують холодні тони та простота”, - каже Крістіан Кноєр.

Функціональність, звісно, - основа дизайнерських рішень компанії.

“Як матеріал ми обрали алюміній. Він забирає тепло з основних запчастин та охолоджує корпус. А відтак зникає потреба у вентиляційних отворах, які так часто можна побачити на виробах інших компаній”, - каже Крістіан Кноєр.

Проте, дизайнери не перші, кому спало на думку тюнінгувати комп’ютери. Так званий Modding сьогодні стає дедалі популярнішим серед користувачів. Люди бажають творити дизайн своїх комп'ютерів власноруч.

“Особисто я вважаю, що моддінг - це мистецтво. А мистецтво - це, перш за все, спосіб самовираження. До прикладу, кольором, який ти обрав для свого комп'ютера”, - каже моддер Саймон Вендтланд.

Та саме тут і виникають труднощі, не помітні на перший погляд. Де ж все таки проходить межа між дизайном та естетикою? Хоча, важливо, аби людина була задоволена своїм персональним комп'ютером. Зрештою ж, вам з ним і працювати...