У Копенгагені осквернили одну з найвизначніших пам’яток Данії, вліпивши на неї "триколор". У поліції такі дії вандалів розцінюють як підтримку путінського режиму.

Дивіться також: "Свята Джавеліна" та "Красавіца терпіти не буде": патріотичні мурали, створені під час війни

Акт підтримки путінського режиму

Кольори російського прапора з'явилися на скелі, де стоїть статуя, в ніч на четвер 2 березня. Поліцію викликали туристи, які прийшли подивитися на пам'ятку культури вранці.

Правоохоронці зафіксували акт вандалізму, прибувши на місце злочину. Зараз продовжуються пошуки зловмисників. Справу кваліфікують також і як підтримку Кремля у війні з Україною.

Що відомо про "Русалоньку"

Автором скульптури "Русалонька" є Едвард Еріксен. Він створив статую у 1837 році, надихнувшись однойменною казкою данського письменника Ганса Крістіана Андерсена.

Ласий шматочок для вандалів

Це вже не вперше статуя "Русалоньки" зазнає акту вандалізму. У 1964 році зловмисники вкрали голову скульптури, у 1984 – їй відрізали руку, а в 1998 році знову вкрали голову.

Однак і це ще не все. У 2003 році голову повернули на місце, але пізніше статую підірвали.

Статую "Русалоньки" неодноразово розмальовували й залишали мітки. Востаннє фіксували факт понівечення скульптури у 2020 році, коли вандали залишили напис "расистська риба".

Артоб'єкти, створені для вандалізму

  • У світі почали створювати спеціальні скульптури, над якими можуть "познущатися" будь-хто. Так, у столиці Латвії з'явився цікавий артоб'єкт, що зображує російського диктатора. Своєрідний аналог ляльки Вуду активісти встановили поблизу посольства Росії у Ризі. Під час акції усі охочі могли забити свій протестний цвях у Володимира Путіна, який стояв на колінах.
  • У Великій Британії встановили статую Путіна-пеніса. Жителів невеликого селища, де встановили артоб'єкт, закликали кидати яйця в російського президента. Статую планують згодом продати, а вилучені кошти передати українським благодійним організаціям.