Як відомо, у Севастополі кораблі перебували у рамках чергової активації цього оперативного з’єднання з дружнім візитом з 14 квітня. Після виходу з порту кораблі взяли курс на російський порт Новоросійськ.

У прес-центрі командування Військово-морських сил Збройних сил України повідомили, що після виходу з порту на зовнішньому рейді Севастополя кораблі BLACKSEAFOR, до складу якого входять болгарський фрегат "Верні", український корабель управління "Славутич", грузинський патрульний катер "Сухумі", румунський есмінець "Марашешті", турецький фрегат "Явуз" і російський великий десантний корабель "Ямал", разом з морським тральщиком ВМС України "Черкаси" провели навчання з проводки за тралами.

Планується, що на переході морем до Новоросійська кораблі з’єднання проведуть навчання з плавання в ордерах, тактичного маневрування, сигналовиробництва і зв’язку, передачі вантажів на ходу, протиповітряної оборони, боротьби за виживання, надання допомоги кораблю, що терпить лихо, і порятунку людини, що опинилася за бортом.

Згідно із планом активації Чорноморської групи військово-морського співробітництва, 22 квітня кораблі мають прибути до Новоросійська. Нинішня активація оперативного з’єднання триватиме до 26 квітня.