В Одесі трагедія. У згорілому таборі загинули 3 дівчинки. Кожна людина, яка має малих дітей, може зрозуміти почуття батьків. Найгірше у цій ситуації те, що на фоні трагедії намагаються погратися в політику.

У "Фейсбуці" так звані "порохоботи" спробували перевести стрілки на Саакашвілі. Бо роботи розпочалися за часів його губернаторства.
Ті, хто запустили хвилю "Саакашвілі винен у трагедії", мають отримати бумеранг.
Справа у тому, що цей табір відкривав Петро Порошенко. І не просто відкривав. Президент робив гучні заяви про те, який це гарний табір.

Ось кілька новин з цієї події:

- Президент відвідав дитячий табір "Вікторія" в Одесі.
- Президент Порошенко раздал автографы выпускникам одесских школ и сделал с ними совместное селфи.
-Порошенко открыл в Одессе детский центр "Виктория".
- Петр Порошенко: Одесский лагерь "Виктория" – это фантастическое место.
- Порошенко і Труханов відкрили в Одесі дитячий оздоровчий табір.

Ось уривок з однієї новини: Порошенко проінспектував відреставрований комплекс і залишився задоволений нововведеннями.

Читайте також: Пожежа в таборі Одеси: Луценко назвав особу, яка може понести відповідальність

А ось вже цитата з виступу перед дітьми самого Петра Олексійовича: "Це фантастичне місце, де ви можете продовжити навчання, зустріти друзів, відпочити, іноді – поспілкуватися з президентом".
На фоні трагедії ці слова звучать дещо інакше.

Але чи винен Порошенко у трагедії? Я думаю, що ні. Навряд чи є прямий зв'язок між ним і розкраденими під час робіт у таборі коштами.

Йдеться щонайменше про 11 мільйонів гривень, які витратили на протипожежну безпеку, і яка не спрацювала під час трагедії. Ще в травні 2016 одеські журналісти вказували на корупційні схеми. З відповідними матеріалами зверталися до правоохоронців. У відповідь – тиша. Навіть антикорупційного допису у "Фейсбуці" Генпрокурора не було.

Але до Порошенка запитання у одеситів через цю трагедію можуть і мають бути.Справа у тому, що на відкритті табору Порошенко був разом із мером Одеси Геннадієм Трухановим. Щодо останнього у одеситів є багато запитань: як він залишився на посаді, а не опинився за гратами. І в цьому контексті говорять про візити Труханова на Банкову. Та кількість нулів в аргументах, які Трахунов виклав перед людьми президента.

На цьому фоні дивує мовчазна пауза на Банковій щодо трагедії. Тиша, порожнеча. "Саакашвілі винен", ага... І тут я підходжу до більш ширшого запитання. Це ж не перший об'єкт, який відкрив Порошенко, і до якого є запитання щодо можливих розкрадань коштів.

Читайте також: Трагедія в дитячому таборі Одеси: Труханов пообіцяв опублікувати відповідні документи

Минулого тижня на Українській правді вийшов мій матеріал "Гастролі" Порошенка 10 історій про піар, які можуть зацікавити правоохоронців". Наприкінці серпня Петро Олексійович на телекамери перерізав стрічки відремонтованих та збудованих об'єктів. У статті йдеться, що президенту один за одним "підсовували" об'єкти, до яких є запитання щодо корупційної складової. Якою була реакція на статтю?

Може Порошенко дав вказівку слідчим розібратися з корупцією? Ні, до редакції Української правди прийшов співробітник СБУ, передав привіт – лист про кримінальне провадження за результатами публікації восьмимісячної давнини.

Рано чи пізно розкрадання коштів на реконструкції/будівництві різних об'єктів мало вилізти боком. На жаль, це сталося в Одесі і призвело до загибелі дітей. І справжня причина цієї трагедії – корупція, з якою так і не почали боротися системно, "по-новому"...