Він наголосив, що закон "Про внесення змін до Закону України "Про очищення влади" щодо додаткових заходів із забезпечення обороноздатності держави" буде залучений лише для залучення тих фахівців, що потрібні на фронті.

Читайте також: Президент підписав закон, який дозволяє поновлювати на службі люстрованих офіцерів

"Міністр оборони повинен звернеться до Президента і до профільного парламентського комітету, де він обґрунтовує необхідність залучення цього фахівця до роботи. Він також має довести, що цей фахівець не був дискредитований під час роботи за часів Януковича. Профільний комітет дає свій висновок і тоді Президент приймає кінцеве рішення, щодо можливості застосування цієї процедури", — розповів Петренко.

Він також додав, що досконалих законів не буває і закон про очищення влади потребує доопрацювання. Але на сьогодні цей закон виконує дуже важливу функцію.

При цьому міністр додав, що зараз відбувається спротив люстрації, особливо у судовій гілці влади.

Читайте також: Мін'юст хоче звільнити 40 суддів

За словами Петренка, законодавчий акт, який дозволяє заочно судити Януковича, сьогодні вкрай потрібний в Україні.

"Нам це потрібно не лише для того, щоб відповісти на ті виклики, що поклало перед нами суспільство, а й для того, щоб конфіскували декілька мільярдів доларів, які арештовані в Україні і належали Януковичу та його оточенню. Наявність вироку суду дозволить залучити ці кошти в бюджет. Сума співмірна з нашим військовим бюджетом", - сказав Петренко.