Про це повідомили кореспонденти програми "Схеми" (спільного проекту Радіо Свобода та каналу "UA:Перший") у рамках підготовки матеріалу "У пошуках втраченого мистецтва".

Йдеться про роботи "Село біля річки" та "Дніпровські далі", які зникли з Кабміну після того, як Національний художній музей України передав їх туди на тимчасове експонування, про що стало відомо у 2011 році. Тоді музейників упродовж кількох років не пускали до урядової будівлі на щорічну перевірку наявності цих картин, а згодом замість оригіналів музею повернули підробки.

Читайте також: Захоплення одеських пляжів: завдяки кому на узбережжі виростають розкішні вілли та готелі

Цю справу слідчому Печерського районного управління поліції Олексію Тимківу передали на розгляд уже після кількох запитів редакції про те, на якому етапі перебуває розслідування (упродовж попередніх років ним почергово займались прокуратура та поліція). Тимків сказав, що ще не розібрався у справі, але вже має припущення про те, хто міг бути причетним до крадіжки.

"Вважаю, цей злочин, це кримінальне провадження могло бути скоєне особами зі складу Секретаріату Кабінету Міністрів або особами, які мали безпосередній доступ до кабінетів, де зберігалися вказані картини. Вони зберігались в службовому кабінеті віце-прем’єр-міністра Семиноженка", –зазначив слідчий.

Тимків додав, що після вивчення матеріалів кримінального провадження "будуть проводити слідчі і процесуальні дії для встановлення обставин злочину і осіб, причетних до нього". Однак, з огляду на тривалий період часу, що минув після злочину, встановити причетних до злочину осіб буде складно.

Востаннє Мінкульт оновлював реєстр зниклих творів у 2015 році. З нього можна дізнатися, що у 1990-х і 2000-х роках були викрадені сотні старовинних культурних цінностей: картини художників Глущенка, Караваджо, Примаченко, монети, скульптури. Однак цей реєстр далеко не повний.