Про це розповів адвокат Ігор Синиченко, що представляє інтереси чеченських молодиків, які, імовірно, здійснили напад на нардепа, пише "Страна".

Читайте також: Побиття Найєма: у ГПУ сповістили, коли візьмуться за екстрадицію Саїтова

Так, правозахисник зазначив, що раніше Саітова дійсно затримували, проте потім відпустили. За його словами, це сталося ще "два-три дні тому", і інформацією про це адвокати підозрюваних у хуліганстві чеченців володіли ввечері 5 травня.

"Дійсно, Магомеда-Аміна було затримано. Причому зроблено це було на особисте прохання одного з провідних українських політиків, який подзвонив першому заступнику міністра МВС Азербайджанської Республіки Вілаєту Ейвазову", – переконує юрист.

Водночас він додає, що ніякого засідання суду щодо обрання запобіжного заходу Саітову в Азербайджані не було.

Його відпустили у зв'язку з відсутністю відповідних документів з української сторони. Зараз Саітов перебуває на волі. Але це не означає, що Магомед-Амін збирається тепер ховатися. Ми хотіли, щоб він приїхав сам, але тепер йому буде складно виїхати з Азербайджану до завершення екстрадиційної процедури. Фактично, вітчизняні силовики самі завадили прискорити його повернення,
– зауважив Синиченко.

Як він уточнив, залежно від того, який пакет документів направить українська сторона правоохоронцям Азербайджану для забезпечення видачі Саітова, адвокати чеченця в подальшому вирішуватимуть, чи будуть вони погоджуватися на добровільну екстрадицію підозрюваного до Києва.

Нагадаємо, 30 квітня у центрі Києва народного депутата Мустафу Найєма побили молодики, із якими у нього стався конфлікт через небезпечне порушення останніми правил дорожнього руху. Нападники завдали політику кілька ударів і втекли. Трьох вдалось затримати, ще один устиг виїхати за кордон.

2 травня у Шевченківському райсуді Києва трьом нападникам на Найєма було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. А 5-го числа у Азербаджані було затримано, ще одного імовірного нападника.