Колись Межигір'я було не підступитись, зараз екс-резиденція доступна для всіх. Вхід — 20 гривень. Це без додаткових екскурсій. За те, щоб подивитись на ці раритетні автомобілі, треба заплатити ще 30 гривень, екскурсія “Хонкою” потягне ще на 200.

Зараз на цих угіддях планують створити реабілітаційний центр для солдат, а у будинку для прислуги живуть біженці.

Межигір'я досі належить "Танталіту"

Впродовж року у власність держави повернули землю. Але, дізнаємось від нинішнього коменданта Межигір'я Дениса Тарахкотелика, розкішні будівлі на цій землі належать компанії "Танталіт".

Цю фірму-прокладку заснували у 2007, і вона опікувалась нерухомістю “сім'ї”. У 2013 компанію купив Сергій Клюєв, брат голови Адміністрації Януковича Андрія Клюєва.

Зараз, як повідомили у Держреєстрі, компанія належить Олександру Приймаку. На нього "Танталіт" переписали наприкінці минулого року. Також “Танталіт” фігурує у двох виконавчих провадженнях — їх відкрили у жовтні та вересні 2014.

В Межигір’ї мільйонні борги за електроенергію

Денис Тарахкотелик каже, за рік резиденція накопичила борги за комунальні послуги. Зокрема, вже висить кілька мільйонний борг за електроенергію. Тобто виходить, що фірма, пов'язана з Януковичем, заборгувала перед "Київенерго", яке належить компанії Ріната Ахметова ДТЕК.

"Генпрокуратура мала описати майно, оцінити майно, накласти арешт, і в суді осудити. Це чотири законні дії, щоб це все перейшло у державне майно", — сказав Тарахкотелик.

Впродовж року слідчі у Межигір'я приходили кілька разів. Але каже, комендает Межигір'я Денис Тарахкотелик безрезультатно.

Бухгалтерія Януковича

Свою таємну бухгалтерію Віктор Янукович тікаючи викинув у Дніпро. З надією, що корупційні схеми підуть на дно, але активістам вдалось її врятувати.

Попри те, більшість документів вціліли. Зараз вони оцифровані і є у вільному доступі в Інтернеті. Проект Yanukovich leaks cтав джерелом для не одного журналістського розслідування.

З допомогою документів, знайдених у Межигір'ї, вдалось підтвердити, що Віктор Янукович, наприклад, таки мав квартиру у елітній багатоповерхівці на Грушевського 9а, біля Марійського парку. Знайшли платіжку в БТІ, виписану на його ім'я. Йдеться про 12-кімнатну квартиру, площею по 1000 квадратів. Комунальні послуги, а це 1000 гривень станом 2011 рік проходили через фірму "Танталіт". Проте, особливо сім'я облюбувала собі Оболонську набережну.

Біля батька будував житло і Олександр Янукович

Поруч з квартирою батька будував свій дім і Олександр Янукович. Він так і не встиг його завершити, але місце дуже гарне, із видом на Дніпро.

Доки будинок стояв пусткою, у нього з’явився новий власник. За інформацією сайту "Наші гроші", ним став такий собі Артур Ростомян.

Цю людину особисто ніхто не знає. Тобто це якась птаха невеликого польоту. Абсолютно непублічна персона. Скажімо так, персона довірена, яка була сусідом високопоставленого міліціонера, кар'єра якого відбувалась за часів Януковича, який входив до мисливського клубу Януковича,
— сказав редактор сайту "Наші гроші" Юрій Ніколов.

Генпрокурор Віталій Ярема за кілька днів до відставки обіцяв перевірити всю інформацію про власність “сім’ї”. При цьому запевняв, все майно Януковича і його команди під арештом. А державі повернули 500 гектарів незаконного захоплених цими людьми земель.

Тим часом нинішні охоронці Межигір'я кажуть: чекають, коли держава нарешті зверне увагу на їх проблеми. Грошей не просять, хочуть лише владнати все юридично.