Держава заборгувала компаніям, які будували об'єкти Євро-2012

Зокрема, компанії, які перевозили вантажі під час спорудження нового аеропорту у Львові, тепер згортають свій бізнес через те, що за їхні послуги не розрахувалася донецька компанія "Альтком". Вона заборгувала своїм субпідрядникам більше 5 мільйонів гривень.

"В мене фірма йде до банкрутства", – каже підприємець Роман Демчина.

Роботодавці економлять на працівниках

Борги "Альткому" перед окремими малими підприємствами сягають півтора мільйона гривень. Роботодавці економлять на працівниках. Останнім доводиться або звільнятися, або звикати до багатомісячних затримок зменшеної зарплати.

"По три місяці не маємо зарплати. Роботи нема. Все стоїть", – розповідає водій Михайло Заваруха.

Кредитні зобов'язання підприємств перед банками стали тягарем

Підприємці, які будували у Львові стадіон і аеропорт, ще рік тому почувалися зовсім інакше. Велике замовлення давало можливість брати кредити, купувати нову техніку, розширювати бізнес. Усе це в кредит. Тепер зобов'язання стали тягарем.

"Для того, щоб розрахуватися повністю з кредитами, ми змушені бути розпродати своє майно", – розповідає підприємець Іван Боднар.

Казначейство заборгувало "Альткому" близько 120 млн грн

У компанії "Альтком" відповідають, що самі не отримали гроші за великі державні замовлення, виконані під час підготовки до футбольної першості. Тут стверджують, що Державне казначейство має перерахувати "Альткому" майже 120 мільйонів гривень. Лише після погашення цієї суми компанія обіцяє розрахуватися з західноукраїнськими субпідрядниками.

Держава підтверджує, що не розрахувалася за підготовку до Євро

Казначейська служба підтверджує, що держава досі не розрахувалася з виконавцями будівельних робіт під час підготовки до Євро. Втім, за її даними, заборгованість перед усіма боржниками складає менше 50 мільйонів гривень, а не 120 мільйонів, на які претендує "Альтком".

У бюджеті на 2013 рік не передбачені витрати щодо Євро-2012

У бюджеті на 2013 рік витрати на погашення цих боргів також не передбачені, зазначили в Держказначействі. Про існування багатомільйонної заборгованості повідомляє не лише "Альтком". Як зазначили каналу "24" у прес-службі компанії "Київміськбуд", яка реконструювала київський стадіон НСК "Олімпійський", заборгованість перед будівельним холдингом становить більше 32 мільйонів гривень.

Держава не розрахувалася за стадіон у Києві

Всупереч угоді генпідряду заборгованість не погашена, і справу розглядає господарський суд у Києві. Інші підрядники будівництва стадіону – компанії "АК Інжинірінг" та "Завод Мастер-Профі Україна" також не отримали коштів від держави. Деякі з них уже програли суди своїм субпідрядникам і змушені були розрахуватися з ними.

"Альтком" отримав більше третини всіх підрядів до Євро-2012

Нагадаємо, під час підготовки до футбольного чемпіонату саме "Альтком" отримав більше третини підрядів на загальну суму майже тринадцять мільярдів гривень. Неофіційно вважається, що компанія користувалася особливою протекцією колишнього міністра інфраструктури Бориса Колеснікова.

"Те, що "Альтком" не розрахувався з компаніями... - це є малесенькі-малесенькі копійки від тих цифр, які Альтком отримав з державного бюджету, які вираховуються навіть не сотнями мільйонів, а мільярдами гривень. Тобто це є менше 1% від тих коштів, які вони отримали", - говорить міністр з питань Євро-2012 у тіньовому опозиційному Кабінеті Міністрів Остап Семерак.

На кожного жителя України припадає 2 тис грн витрат на Євро

В опозиції стверджують, що кошти, витрачені державою у зв'язку з підготовкою до Євро, обчислюють мільярдами. За даними міністра з Євро-2012 у тіньовому опозиційному Кабміні Остапа Семерака, під час підготовки до футбольної першості держава витратила замість офіційно заявлених 40 млрд грн - 80 мільярдів гривень, або по 2 тисячі в перерахунку на кожного жителя України.

Головний розпорядник Євро живе у Москві

Головний розпорядник "Євро-2012" Борис Колесніков за непідтвердженою інформацією, вже декілька місяців перебуває в Москві, де живе його родина. Тим часом СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом невиплати заробітної плати працівникам стадіону "Арена Львів".

Відомо, що працівникам "Арени Львів" не виплачують заробітну плату з травня цього року. Люди готуються бойкотувати матч збірної України, але дали час керівництву до 23 серпня.