"Шпигунство, зрада Вітчизни та розпродаж її таємниць, шантаж, наклеп та фальсифікація не мають права лишатися безкарними. Тому я, другий Президент України, вимагаю поновлення кримінальної справи проти Мельниченка", - пише у зверненні Кучма.

У повідомленні зазначається, що 1 березня 2005 року Генпрокуратура закрила кримінальну справу відносно Мельниченка, оскільки на той час вважала, що він діяв у стані крайньої необхідності для нібито відвернення потенційної шкоди суспільним інтересам.

"Однак Мельниченко не тільки не усунув будь-яку небезпеку, а навпаки, його дії призвели до трагічної загибелі Георгія Гонгадзе, спровокували суспільно-політичну кризу в країні і заподіяли значну шкоду авторитету та іміджу України у світі", - йдеться у скарзі.

"Я є людиною, найбільш зацікавленою у тому, щоб були знайдені та покарані як вбивці Георгія Гонгадзе, так і замовники злочину", - заявив сам Кучма.

"Я наполягаю на тому, що збереження фактичної недоторканності Мельниченка під приводом нібито "крайньої необхідності" його дій означає відмову слідства від пошуків справжніх замовників убивства журналіста Гонгадзе", - зазначив екс-глава держави.