11 червня, на своїй сторінці у Facebook, популярна телеведуча Оксана Марченко опублікувала фотографії з хрестин доньки Нестора Шуфрича, народного депутата "Опозиційного блоку". Марченко – дружина Віктора Медведчука, давнього соратника Шуфрича. І саме вона стала хрещеною матір’ю його доньки – маленької Марії.

Депутат "Опозиційного блоку" для цього відомого подружжя тепер не просто друг, а кум. А це в український політиці особливий статус. Наприклад, у родини президента серед кумів Юрій Луценко, генеральний прокурор України і Юрій Стець, міністр інформполітики, який нещодавно заявив про свою відставку. Та ці куми хоча б мають однакові політичні погляди. А от у Медведвука і його дружини набагато цікавіші родинні зв’язки.

Виявилось, що хрещеним батьком маленької доньки Шуфрича став український боксер Володимир Кличко, брат мера Києва. Це неприємна несподіванка. Ви ж прекрасно пам’ятаєте обох братів Кличків на Майдані? На той момент вони разом з учасниками революції виступали проти "злочинної влади". А хіба Нестор Шуфрич, депутат Партії регіонів, не був одним із її облич? Чи може у такий символічний спосіб у нас відбулося примирення Євромайдану і Антимайдану? Про це краще розповідати не мені, а Кличку і Шуфричу.

Утім, у їхньої нової куми – Оксани Марченко і її чоловіка Медведчука, є ще один всесвітньовідомий кум. Це президент Російської федерації Владімір Путін. Він хрестив доньку Медведчука і Марченко – Дар’ю.

Читайте також: 68 квартир, 500 земельних ділянок, 30 мільйонів доларів: вражаючі декларації братів Дубневичів

У листопаді 2013 року, за 2 тижні до початку Майдану, я брала інтерв’ю в Медведчука. Тоді я запитала у нього, коли він познайомився з Путіним і як вони стали друзями. Медведчук сказав, що зустрів Путіна у 2000 році на одному з офіційних заходів у Києві. На той момент він був заступником голови Верховної Ради України. Якийсь час український політик і російський високопосадовець спілкувалися у робочому порядку.

А вже після того, як Медведчук пішов з посади голови Адміністрації президента Леоніда Кучми, між ним і Путіним склалися дружні стосунки. Принаймні так розповідав сам Медведчук.

Також, у тій розмові 2013 року, він багато говорив про переваги Митного Союзу і був впевнений, що Україна туди потрапить. Але через 2 тижні почався Майдан. Нещодавно, у газеті Financial Times вийшло нове інтерв’ю з Медведчуком. На запитання журналістів, чи він досі є близьким другом Путіна, Медведчук відповів усміхаючись: "Краще запитати у президента". Жодних ілюзій з приводу того, що прихильник Митного союзу за останні 3 роки змінив свої погляди на користь європейського вибору України, я не маю.

В принципі зрозуміло, чому Шуфрич обрав дружину Медведчука хрещеною матір’ю своєї дитини. Вони близькі товариші вже багато років, разом були у складі партії СДПУ (о). Зараз обидва теж намагаються відігравати свою роль у політиці. Медведчук виступає переговорником у питаннях обміну полонених і часто їздить до Москви.

Як зазначає Financial Times у своїй статті, він також, можливо, бере участь у кулуарних переговорах між окупованими територіями й Україною. А його кум Шуфрич, незважаючи на війну, продовжує роздавати коментарі російським пропагандистським телеканалам. У січні поточного року, цей депутат Опозиційного блоку в ефірі "Росія 24" звинуватив українську владу в невиконанні Мінських домовленостей та ескалації конфлікту на Донбасі.

Читайте також: Чому НАЗК пропускає найхимерніші декларації корумпованих політиків

Для чого я так детально нагадую про бекграунд Медведчука і Шуфрича? З їхнім баченням світу давно усе зрозуміло. А от Володимир Кличко все ж уособлює собою проєвропейську Україну, і сумно дивитися на те, що він тепер кум цих неоднозначних персонажів.

Але, на жаль, це – не поодинокий випадок, коли представники старої проросійської або корумпованої еліти легко знаходять спільну мову з новою, ніби-то проєвропейською і чесною.

Нещодавно, депутат Блоку Петра Порошенко Ніна Южаніна і віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон їздили на форум у Монако. Форум організовувала компанія Миколи Злочевського, міністра екології часів Януковича. Українські представники влади охоче фотографувалися з екс-міністром, який був фігурантом різних кримінальних проваджень і підозрювався у корупції. Южаніна пізніше заявила журналістам, що не впізнала одіозного екс-міністра. Подивіться на це фото. Хіба можна забути це обличчя? Не думаю.

Українські політики й деякі громадські діячі досі не розуміють, що кумівство, договорняки і політична нерозбірливість – це зовсім не те, чого очікували від них люди після революції. Їм усього-на-всього потрібно спробувати бути принциповими. З вами була Крістіна Бердинських і Політична кухня. До зустрічі.