Про це у Facebook повідомила прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган.

Вона нагадала, що Курченко підозрюється у створенні злочинної організації, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, ухиленні від сплати податків та вчиненні інших злочинів.

Читайте також: Злочинні схеми Курченка: суд конфіскував у олігарха 100 тисяч тонн нафтопродуктів

Сергій Курченко є власником "Українського медіа холдингу", чиї засоби масової інформації досі безперешкодно працюють в Україні. Це, зокрема, сайти "Кореспондент", bigmir.net, i.ua, football.ua, радіостанції "Наше радіо", "Авто радіо", "Ретро FM", "Джем FM", "NRJ", а також журнали "Forbes Украина", "Комсомольская правда в Укарине", "Аргументы ы факты в Украине". При цьому СБУ чомусь не звертає уваги на роботу медіа, підконтрольних людині, яка перебуває в розшуку.

"Лише від його злочинних махінацій з нафтопродуктами до державного бюджету не надійшло понад 2 мільярди гривень обов’язкових платежів", – зазначила речниця генпрокурора.

"На теперішній час у кримінальному провадженні статус підозрюваних та обвинувачених мають 22 особи. Судом вже підтверджено провину 15 фігурантів злочинних оборудок", – додала Сарган.

Нагадаємо, 30 травня 2017 року Сергієві Курченку було повідомлено про підозру у скоєнні низки злочинів. Зокрема, Курченка підозрюють у створенні та забезпеченні діяльності злочинної організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також вчиненні у її складі низки кримінальних правопорушень, зокрема заволодіння чужим майном, коштами державних та інших банківських установ, державних підприємств паливно-енергетичного сектору економіки в особливо великих розмірах, ухилення від сплати податків, легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, організація фіктивного підприємництва, тобто створення та придбання суб’єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду. Збитки, спричинені злочинною організацією, сягають 14 млрд гривень.

У червні 2017 року головна військова прокуратура розпочала досудове розслідування щодо можливої закупівлі структурами Курченка вугілля в бойовиків "ЛНР" та "ДНР".

Курченко перебуває за межами України з лютого 2014-го року. Він оголошений в розшук.