Згідно з дослідженням, більшість фахівців провідних криптоплатформ і аналітиків ринку, які використовують різні методи аналізу, позитивно налаштовані щодо майбутнього біткойна. Саме так зазначається у звіті британської компанії Finder, який надають Euronews.

Читайте також Дональд Трамп змінив думку щодо біткойна, але є важливий момент

Що експерти прогнозують біткойну

Більшість спеціалістів у царині криптовалют підтримують таку думку:

  • Майк Новограц, керівник компанії Galaxy Digital, вважає, що після реєстрації ETF збільшиться кількість дрібних інвесторів, оскільки люди змінять своє ставлення, адже інвестування в біткойн стане набагато доступнішим. Він передбачає, що до початку наступного року ціна біткойна зросте до 100 000 доларів. Щодо корекції, Новограц стверджує, що вона все одно не впаде нижче 50 000 доларів, якщо не виникнуть дуже непередбачувані обставини.
  • У своїх соцмережах Роберт Кійосакі, автор популярного у всьому світі бестселера "Багатий тато, бідний тато", радить не відкладати інвестування в криптовалюту, оскільки, на його думку, біткойн швидко зростає.

Аналітики ведучого інвестиційного порталу Traders Union прогнозують, що на довгостроковому горизонті "бичачі" тренди будуть тривати ще принаймні 6 місяців, а, можливо, і довше. Вони очікують, що наприкінці року біткойн буде торгуватися на рівні 77 800 доларів.

Експерти Binance натомість обачливо ставляться до таких прогнозів. Вони передбачають, що до початку 2025 року ціна залишиться в діапазоні 71 –72 тисяч доларів. Водночас фахівці Binance сумніваються, що вартість однієї монети ВТС перевищить цей рівень.

Аргументи щодо росту курсу BTC

Група експертів, що підтримує концепцію різкого росту активів (буллран), представляє три основні аргументи для збільшення курсу BTC:

  1. Великий попит від корпоративних та фінансових установ

Основний фокус ставиться на відомих корпораціях та інвестиційних фондах.

Одним із ключових суб'єктів є BlackRock – один із найбільших глобальних інвестиційних фондів. Його прохання щодо створення спотового ETF задовольнити в США у січні. В результаті BlackRock набув капіталізації у 15,5 мільярда доларів всього за 2 місяці. Загалом фонд купив понад 225 000 BTC.

MicroStrategy, відома компанія-розробник програмного забезпечення, є ще одним великим корпоративним гравцем. Вона вже накопичила понад 205 000 BTC на суму 15,06 мільярда доларів і, за даними порталу Bitcoin Treasuries, продовжує збільшувати свої інвестиції.

Кілька тижнів тому MicroStrategy оголосила про випуск нового пакету облігацій на суму 500 мільйонів доларів для додаткових інвестицій у BTC. Термін – до 2030 року. І як результат – зростання цін на акції компанії на 10.85% протягом одного дня, і це на тлі загального підвищення ціни Bitcoin.

Більшість спеціалістів висловлюють раціональну думку, що масове накопичення біткойна інвестиційними фондами коли-небудь завершиться. Тому, поки є можливість, індивідуальним учасникам ринку варто використовувати цей момент.

  1. Біткойн подолав психологічний бар'єр минулого історичного піка

2021 рік виявився складним для тих, хто в останній момент вирішив вкластися в біткойн. Очікування, що перетин межі в 63 – 67 тисяч доларів приведе до потоку пропозицій від тих, хто придбав BTC на піках ринку 3 роки тому, а також від трейдерів, які працюють на високому рівні опору ринку, було досить обґрунтованим.

Зараз Bitcoin швидко встановлює нові історичні рекорди. За думкою експертів, на сучасних ринках валюти вже не вистачає. Усі "ведмеді" вже розв'язали свої питання. Цей факт, а також подальше збільшення дефіциту BTC при сталому попиті від фундаментальних інвесторів продовжуватимуть штовхати ціну біткойна вгору.

  1. Наближення халвінгу: очікування та можливі ризики

Збільшення складності майнінгу зараз росте постійно. У березні 2024 року витрати на видобування біткойна підвищилися на рекордні 5,79% у порівнянні з попереднім періодом. Заходи щодо халвінгу Bitcoin, заплановані на квітень, призведуть до зменшення винагороди майнерів удвічі та відповідно до скорочення пропозиції на ринку.

Деякі аналітики передбачають можливе коригування курсу Bitcoin. Індекс тривоги та жадібності інвесторів (Fear & Greed Index) досяг надзвичайно високого показника у 87%. Це може свідчити про переоцінення Bitcoin, як це було у 2017 та 2021 роках, коли після аналогічного зростання курс різко знижувався.

Тиск з боку регуляторів на криптовалютний ринок залишається значним. Конфлікт між SEC та Binance, а також претензії до Coinbase свідчать про бажання регуляторів удосконалити контроль над криптовалютами.

Попри потенційні ризики, загальний настрій на ринку Bitcoin зберігає позитивний напрямок. Нещодавні корекції, коли ціни коливалися на рівні 5 000 доларів протягом кількох днів, не позначилися на загальному оптимістичному настрої серед інвесторів.

Отже, з урахуванням тенденцій цін в останні місяці, збільшення інтересу інвестиційних фондів ETF до біткойна, наближення халвінгу та розумні оптимістичні передбачення інвесторів, можна прогнозувати, що ціна може сягнути рівня 80 тисяч доларів вже влітку та 100 тисяч доларів за підсумками року. Проте необхідно пам'ятати про можливі ризики, оскільки досвід 2017 та 2021 років показує, що за будь-яким зростанням дуже ймовірний спад, який може бути значним.