Ця цифра може зовсім скоро збільшитися у рази, адже за увесь 2015 рік на закупівлю антиретровірусних препаратів для лікування пацієнтів з ВІЛ не було виділено з бюджету жодної копійки.

У проекті кошторису на наступний рік на потреби важкохворих грошей теж не передбачено. Більше того — нині у столиці навіть тест на ВІЛ безкоштовно пройти неможливо. У переддень Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом ці факти озвучили провідні вітчизняні спеціалісти, які займаються проблемами ВІЛ-інфікованих. Так вони закликали уряд схаменутися.

"Зараз Київ робить крок назад. На сьогоднішній день Департамент охорони здоров'я у Києві профінансував тільки дитячі суміші. Суміші, які видають породіллям. Не за горами на нас чекає друга хвиля збільшення ВІЛ-інфікованих дітей. І збільшення випадків СНІДу, тому, що люди обмежені у тестуванні на ВІЛ, рано чи пізно потраплять до медзакладів, але вони потраплять на останній, клінічній стадії ВІЛ-інфекції", — каже директор ВБО "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" Лада Булах.

Читайте також: Де найбільше ВІЛ-інфікованих в Україні

Нагадаємо, 25 листопада у Києві під стінами Мінфіну мітингували важкохворі пацієнти. Активісти вимагали не скорочувати держбюджет і забезпечити хворих необхідним лікуванням.