Чим харчують учнів у школах Києва

Про інцидент повідомила мама одного з школярів у соцмережі фейсбук.

Важливо Скандал у школі Черкас: у дівочій роздягальні встановили камеру спостереження

Жінка на підтвердження своїх слів опублікувала фото, з яких видно, що у ланч-боксу для сніданку в школі входять два шматочки сиру, маленька булочка, одне яблуко, одна слива, шматочок несвіжого банану і пакетик соку.

Киянка вважає такий шкільний сніданок "трешом". "Нагодуйте цим 450 осіб, які сидять у Верховній Раді. Нехай їдять це на сніданок, обід і вечерю", – емоційно прокоментувала вона.


Водночас у коментарях до її посту думки батьків розділилися. Деякі з них здививані таким сніданком, бо стверджують, що в їхніх школах краще харчування.

"За розповідями дочки, вчора був такий сендвіч: булочка, курка, листок салату і помідор, картопля запечена, слива і чай. Сьогодні були млинці без нічого і йогурт", — зазначила у коментарях одна із мам.

Натомість інші також нарікають на подібні неякісні сніданки у школах.

Читайте також І потім помремо: у Трускавці першокласниця стала популярною через коментар на лінійці

Реакція МОН на цю ситуацію

На своїй сторінці у фейсбуці заступниця міністра освіти та науки Любомира Мандзій написала, що дізналася про обурення батьків тим, як харчуються їхні діти у шкільних їдальнях.

За її словами, тих "сніданків" для учнів початкової школи недостатньо для повноцінного сніданку, але в умовах пандемії організація шкільного харчування потребує інших підходів.

Це вимушені дії на час, поки у країні діє карантин… Такі бокси – не заміна повноцінному харчуванню, а лише альтернатива на час карантину,
– сказала заступниця міністра освіти.

Вона додала, що після скасування обмежень школи повернуться до звичної моделі харчування дітей.


Це ж підтвердив і в.о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський. "Той формат сніданків, який є зараз, вимушений і тимчасовий. Це сніданки, затверджені Держпродспоживслужбою, на час поки у країні діють карантинні обмеження", – зазначив Мондриївський у фейсбуці.

Крім того, Мандзій звернулась до адміністрацій шкіл з проханням проконтролювати процес дотримання заходів безпеки під час організації харчування в школах.