Перші деталі новорічного декору Києва відкрив засновник проєкту Folk Ukraine Ігор Добруцький. За його словами, висота головної новорічної ялинки країни буде становити 30 метрів, відтак бригадам доведеться працювати в три або чотири зміни, щоб встигнути її встановити. Планується, що всі роботи завершаться 12 грудня, а на День Миколая пройде урочисте відкриття ялинки.

Читайте також: Королівські сади у Лондоні прикрасили до різдвяних свят: перші фото та відео

Як і в 2019-му, дерево зберуть з гілок сосни та ялиці, яку привезуть до Києва з Вінницької та Житомирської областей. А от щодо декору, то він зможе вразити всіх українців та гостей держави. Головна тема прикрас – старовинне козацьке містечко Опішне, що у Полтавській області. Його називають гончарною столицею України, відтак на ялинці виднітимуться ялинкові іграшки у формах цієї особливої кераміки. Зокрема, можна буде побачити жбани, кашники, макітри, глечики, "гарбузи" для води, барильця та зозулиці, іграшки-свистульки у формі коня, вершника, півня, баранчика, козла, оленя.

Цього року у нас дві тематики — ми продовжуємо завжди українську тему, вже була Яворівська іграшка, Марія Примаченко, цього року — Опішня, Полтавська іграшка. І щороку ми будемо розкривати культуру кожного регіону. Друга тема — європейська, класична, історія про Лускунчика,
– зазначив Ігор Добруцький.

Окрім цього, відомо, що кожного року автори арт-проєкту будуть обирати новий регіон та показувати українцям красу та особливість нашої культури в новорічному декорі. На День Миколая планується не тільки відкриття головною ялинки за участю президентської сім'ї, але й хода із символами року, персонажами "Лускунчика" та козаками. А от від феєрверків на свята столична влада просить відмовитись.