Через спортивні змагання центр столиці – перекрито.

Читайте також: Марафон у Києві: які вулиці перекриті і як курсує громадський транспорт

На 9-му Wizz Air Kyiv City Marathon зібралася рекордна кількість атлетів – близько 12 тисяч бігунів. Інновацією цього року став забіг на 10 кілометрів.

Також вперше відбувся міжнародний ветеранський забіг – "Гордість нації". Участь у ньому взяли ветерани війни на Донбасі, ветерани світових війн з інших країн: США, Грузії та Польщі.

9-ий Wizz Air Kyiv City Marathon
9-ий Wizz Air Kyiv City Marathon

Прийшли на марафон і родичі загиблих військових та волонтери. Окрім того, серед учасників марафону були люди, що втратили кінцівки, незрячі та інші. Їхня мотивація просто вражає.

Я отримав дуже важкі поранення, лікарі говорили, що я навіть ходити не зможу, але, як бачите, я сьогодні бігав. Я готуюся до марафону морської піхоти, тому для мене це як розминка. А вже 28 жовтня я планую пробігти 42 кілометри,
– сказав старший лейтенант запасу ЗСУ Олександр Попруженко.

Цей забіг власне є аналогом марафону морської піхоти в США, де такі змагання проходять вже 43 рік поспіль.

Спортивний забіг на 5 кілометрів
Спортивний забіг на 5 кілометрів

Участь у марафоні беруть любителі, а не професійні бігуни. А дистанції різноманітні – від 2 до 42 кілометрів. У неділю, 7 жовтня, пройшов лише один із етапів цього масштабного марафону. Інші етапи проходитимуть у Львові, Одесі, Запоріжжі, Дніпрі тощо.

Такі забіги популяризують здоровий спосіб життя, тому організатори приємно здивовані, що кожного року кількість охочих збільшується.

Новий дизайн медалі марафону
Новий дизайн медалі марафону

Відео ветеранського забігу у Києві

Що таке Wizz Air Kyiv City Marathon?Це щорічний міжнародний марафон, який відбувається у Києві, починаючи з 2010 року. У Київському марафоні 2018 бігуни випробовують свої сили на дистанціях 42,195 км, 21,0975 км, 10 км, 5 км та 2 км.