У березні 2015 року Міжнародний валютний фонд схвалив надання Україні 17,5 мільярдів доларів у рамках нової програми розширеного фінансування. За цей час Україна отримала понад половину цієї суми. Зокрема, у квітні фонд виділив мільярд доларів.

До кінця року Київ розраховує на ще два транші загальною сумою три мільярди доларів. Але для цього потрібно виконати ряд жорстких вимог, передбачених меморандумом про співпрацю.

Читайте також: Представник МВФ приїхав у Київ

Ключовими вимога МВФ були створення антикорупційного суду, прийняття пенсійної та земельної реформи. Депутати планували проголосувати за них до канікул. Проте на відпочинок пішли з хвостами. А фонд тим часом трохи послабив вимоги. Зокрема дозволив відтермінувати відкриття земельного ринку. А дві інші вимоги і надалі серед обов'язкових.

"Існує велика ймовірність його отримання – близько 70%. Але наступний транш ми ризикуємо не отримати. Для нього ми повинні показати реальний прогрес по всім напрямкам. І, перш за все те, що стосується антикорупційного суду", – заявив виконавчий директор фонду Блейзера Олег Устенко.

Які негативні прогнози від неотримання траншу – дивіться у сюжеті.