На річницю розстрілів Євромайдану люди у камуфляжі та балаклавах захопили готель "Козацький" у двох кроках від Майдану незалежності. Вони назвались "Революційними правими силами", про які раніше ніхто не чув.

Активісти провели нашим журналістам екскурсію своїм штабом у захопленому готелі. Проте самі так звані революціонери називають це не "захопленням", а "орендою". Мовляв, домовилися усно із готелем, заплатили гроші. А тепер чекають, коли закінчаться вихідні, аби продовжити угоду.

За цікавим збігом обставин, готель належить Міністерству оборони. До учасників не забарились приїхати представники відомства. Обіцяють не чіпати непроханих гостей. Однак згодом хочуть переселити в інше приміщення.

Членів угруповання ображає, що їх звинувачують у рейдерському захопленні готелю. Щоправда, декого із них називають "людьми із неоднозначним минулим". Так "член "РПС" Давид Ніколаєв у рідному Рівному отримав кримінальну репутацію.

Давід Ніколаєв якоїсь особливої участі на Майдані взагалі не брав. Чули про його поїздки в АТО, про мародерство там. Цю людину пов'язують із роботою незаконних копачів бурштину,
— пояснила журналістка Інна Білецька.

У готелі помітили народного депутата Сергія Мельничука. Того самого, якого вигнали із лав Радикальної партії та звинуватили у створенні злочинного угрупування. Він озвучує плани "РПС" — зміна уряду та відставка парламенту, який не здатен домовитись про коаліцію.

Міліція спеціально запускає чутки, що в когось є гранати, інша зброя. Це може бути першим приводом до того, щоб почати зачистку,
— прокоментував ситуацію Мельничук.

Про кількість людей в об'єднанні немає чіткої інформації. Члени "РПС" стверджують, що на вчорашніх зборах сили було близько двох тисяч чоловік.

До слова, "РПС" провели сьогодні на Майдані Незалежності обіцяне віче, на якому оголосили про свої вимоги до влади.