У листівках зловмисники вказали видуману та нічим не доведену інформацію про те, що вакцини є нібито частиною плану загарбників землі зі знищення людства. Крім того, антивакцинатори зазначили, що щеплення "вбивають".

Дивіться також У МОЗ назвали умову, за якої вакциновані в Україні матимуть преференції

Яким був тираж цієї шкідливої продукції, невідомо. Втім, цілком ймовірно, що деякі з неосвічених громадян можуть відмовитися від вакцинації через подібні нісенітниці.

Злочин без юридичних наслідків

  • У листівках антивакцинатори вказали, що "чіпи проникають у ДНК", хоча спростувати це можна, просто відкривши підручник з біології за 10 клас. Там сказано, що РНК та ДНК – зовсім різні речі. Водночас матричні РНК, які містять вакцини від Moderna та Pfizer, жодним чином не можуть дістатися до клітин із ДНК, оскільки фізично не потрапляють до ядра.
  • Натомість мРНК з вакцин передають клітинам інформацію-інструкцію про те, як треба діяти у разі зустрічі з COVID-19. І це є дуже дієвим способом запобігти захворюванню та припинити пандемію.
  • Інші дозволені для використання у цивілізованому світі вакцини діють зовсім інакше, однак вони також не містять чіпів та якихось речовин, що здатні загрожувати життю людини.

Київ, антивакцинатори, вакцини, Троєщина, листівки
Антивакцинатори атакують / Фото "Київ без цензури"

Антивакцинатори вже не вперше відзначаються в Україні

Діяльність прихильників теорії відмови від вакцин Україна вже відчула на собі не тільки під час пандемії коронавірусної хвороби. Внаслідок діяльності відомих блогерів та деяких лікарів, які розповсюджували антинаукову інформацію, у нашій країні сталися серйозні спалахи кору та дифтерії. Цих хвороб могло б взагалі не бути у світі ще наприкінці XIX сторіччя, якби не масштабні антивакцинаторські настрої.

В Україні немає жодних юридичних наслідків для блогерів-антивакцинаторів, хоча від їх діяльності гинуть люди. Тому активісти називають роботу цих зловмисників злочинною. Але притягнути їх до відповідальності за вчинки довірливих підписників неможливо.