У заході взяли участь кілька сотень патріотів. Організаторами його були представники ВО "Свобода", "Правого сектору" та С14. За порядком під час ходи слідкувало чимало поліцейських.

Дивіться також Козицький відповів Бужанському щодо дивізії "Галичина": голова ЛОДА подарував нардепу книгу

Загалом марш пройшов без якихось порушень. Лише один раз учасники колони помітили провокатора, якого швидко заспокоїли представники поліції діалогу.

Як усе починалося

На початку маршу вишиванок представники націоналістичного руху вишикувались на Арсенальній площі. Потім колона пройшла до Майдану Незалежності.

Під час заходу правоохоронці частково обмежували рух автівок на вулицях:

  • Грушевського;
  • Інститутській;
  • Кріпосному провулку.

Поліцейські пильно слідкували, щоб ніхто з учасників не використовував заборонену символіку, однак жодних провокативних дій з боку націоналістів не було. Правоохоронцям довелося лише відвести одного чоловіка приблизно 50 років, який вигукував щось про "зібрання нацистів".

Дивіться відео появи провокатора під час маршу вишиванок у Києві:

Образили Бужанського

Під час ходи біля Верховної Ради патріоти пригадали нардепа з проросійськими поглядами від "Слуги народу" Максима Бужанського. На честь нього лунала фраза "Бужанський – пес радянський".

Дивіться відео згадки нардепа Бужанського націоналістами у Києві:

Нардеп на цей захід відреагував фактично миттєво, назвавши у фейсбуці учасників маршу "фашистами".

Своє ставлення до події висловила й колега Бужанського з фракції "Слуга народу" Ольга Василевська. У телеграмі вона зазначила, що "у Києві стало небезпечно".

Це загрозлива подія, до якої має бути прикута увага і Офісу Президента, і парламенту. Засуджую дозвіл адміністрації Києва та мера Кличка на цей "захід",
– підкреслила нардеп.

До речі Червоні прапори та ностальгія за СРСР: ОПЗЖ готує масштабний автопробіг на 9 травня в Харкові

Що відомо про дивізію "Галичина"

Мовиться про 14-ту гренадерську дивізію військ СС "Галичина". Була підрозділом у складі військ Ваффен-СС Німеччини, що існував у 1943 – 1945 роках. Складався з українців переважно греко-католицького віросповідання – галичан.