Кличко піймав хлопців, які малювали графіті: що відомо

Ввечері 25 липня Віталій Кличко прогулювався центром Києва – оглядав вулиці, які відремонтували, та ті, де планують роботи. Про це він мер Києва повідомив у фейсбуці.

Читайте також Кличко просить правоохоронців посилити заходи безпеки у Києві

І тут на вулиці Стрілецькій натрапив на двох хлопців, що виписували графіті на стіні одного з будинків,
– зазначив Кличко.

Міський голова провів з порушниками виховну бесіду і викликав поліцію. Однак правоохоронці затримали лише одного хлопця. В іншого, за словами Кличка, здали нерви, і він втік.

Мер також опублікував відео, на якому є двоє "художників". Та запевнив, що втікача знайдуть.

Що малювали хлопці

Напис White Lives Matter. Це гасло є відповіддю на рух за права темношкірих Black Lives Matter.

Кличко вночі піймав хлопців, які малювали графіті: дивіться відео

Митці пройшли події на Майдані та війну

Ветеран війни на Донбасі та активіст Сергій Бондар повідомив, що він багато років знає художників. За його словами:

  • один із них пройшов війну (йому вдалося втекти);
  • іншого – Ярослава Синицю – поранили під час подій на Майдані в 2014 році: йому тітушки рознесли пів голови.

Також Бондар попросив Кличка переглянути ситуацію під іншим ракурсом, оскільки хлопці "замальовували наркоманські графіті, і вони цим займаються постійно – це свого роду культурний спротив повальній наркоманії серед молоді".

Заява команди Olifant, представників якої зловив Кличко

В організації, зі свого боку. підкреслили, що їхня мета – пропаганда. Вони несуть ідеї, і для них головне, "аби вулиці кричали їхніми іменами, а не никались на заброшках".

"Ми є правими, і керуємось дисципліною та правилами. Нам не подобається вандалізм, і це не наш шлях. Саме тому, ми обираємо місця, де наші малюнки зроблять найменшу шкоду будівлі чи конструкції. Ми обрали це місце, бо на ньому вже було графіті", – кажуть художники.

За їхніми словам, на стіні було написано слово Kush, що з американського сленгу перекладається як "травка". Окрім того, вся стіна була спаплюженою та обписаною тегами (підписами авторів графіті – 24 канал). Також, переконують у Olifant, художники за свої гроші замовили банери із зображення античних статуй. А обрали вони Августа та Венеру, бо це одні з кращих героїв Європейської цивілізації.

Ми не мали на меті "вандалити", бо це не є частиною нашої ідеології та філософії. Я особисто, як ідейний натхненник команди виступаю категорично проти, вандалізму. Підкреслюю, ми обираємо місця, які найменшим чином вплинуть на архітектурний ансамбль міста,
– наголосили в команді Olifant.

Зверніть увагу Нову роботу Бенксі про коронавірус знищили: чому у метро не залишили малюнок