Представники місцевої влади наголосили на тому, що заклади освіти у "червоній зоні" перейдуть на дистанційний режим навчання. Дитячі садочки працюватимуть лише за умови, якщо всі працівники матимуть сертифікат вакцинації.

Дивіться також Київ офіційно потрапив до червоної зони

Які заборони діятимуть у Києві з 1 листопада:
  • Пасажири не зможуть користуватись громадським транспортом без наявності негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена. Термін дії тестів – 72 години. Альтернативною тестам є жовтий чи зелений COVID-сертифікат або документ про одужання від коронавірусної хвороби.
  • Водіям трамваїв, тролейбусів, автобусів та маршруток заборонять перевозити людей у більшій кількості, ніж передбачено технічною характеристикою транспортного засобу.
  • Особи, які не досягли 18 років, не можуть відвідувати ТРЦ без супроводу дорослих, які мають негативний ПЛР або експрес-тест на COVID-19, або зелений COVID-сертифікат. Альтернативою цим документам може бути довідка про одужання.
  • На територіях лікарень та закладів освіти, у підземних переходах, на зупинках громадського транспорту та інших територіях загального користування у разі неможливості дотримання дистанції менше метра, заборонено перебувати без захисних масок, які закривають рот та ніс.
  • Заборонена робота закладів громадського харчування окрім доставки та замовлень навинос. Працювати у звичайному графіку кафе та ресторани можуть лише за умови наявності у всіх відвідувачів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена, зеленого COVID-сертифіката або документа про одужання.
  • Хостели та готелі можуть працювати за умови наявності у всіх клієнтів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена зеленого COVID-сертифіката чи документа про одужання.
  • Заборонене відвідування сторонніми особами установ і закладів соціального захисту. Приходити можуть лише ті, хто щеплений, має негативні тести або довідки про одужання.
  • Не працюватимуть спортивні зали, фітнес-центри, басейни. Зможуть відкритися лише ті заклади, де вакцинувалися всі працівники. Відвідувати спортзали можна буде за наявності негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години або "зеленого" COVID-сертифіката; або документа про одужання.
  • Проведення масових заходів можливе лише якщо всі відвідувачі та працівники вакцинувалися та мають відповідні COVID-документи. Також дозволені офіційні спортивні заходи без глядачів.
  • Скасовуються всі планові заходи з госпіталізації у лікарнях всіх форм власності. Виключенням можуть бути лише невідкладні та термінові випадки.

Посадовці також наголосили, що єдиним розв'язання проблеми з розповсюдженням COVID-19 може бути вакцинація населення.


Перелік переваг, які отримують вакциновані українці / Інфографіка 24 каналу