У грудні 2015 року через хакерську атаку 103 населених пункти України на деякий час залишилися без електрики. Це був перший кібернапад на цивільні об'єкти. Відтоді спроби незаконного втручання в електронні системи тривають.

Використання мікропроцесорних пристроїв управління та релейного захисту лінійки Siprotec та програмного комплексу Sicam Pas дозволяють побудувати електричну підстанцію з багаторівневим керуванням та захистом від помилок персоналу та від зовнішнього втручання.

Пристрої Siprotec від Siemens зарекомендували себе на світовому ринку електроенергетики як потужне і досконале поєднання мікропроцесорних реле захисту і керування. Вони можуть застосовуватися на електричних підстанціях будь-якого класу напруги. Це дозволяє енергетичним компаніям безпечно керувати своїми системами, бути впевненими у коректній роботі пристроїв автоматики та захисту Siprotec у разі виникнення аварійної ситуації на ділянці мережі.

Читайте також: Авіакомпанія взялась втілювати у реальність ідею летючого електрокара

Спеціалісти київського інженерного центру Siemens мають великий досвід з реалізації комплексних проектів автоматизованих систем керування технологічними процесами високовольтних підстанцій в багатьох країнах світу, таких як Азербайджан, Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія.

Сучасне обладнання та програмні комплекси Siemens, що встановлені на цих підстанціях, дозволяють керувати й контролювати передачу та розподіл електроенергії в мережах країн дистанційно, без постійної присутності оперативного персоналу на об’єктах. Це призводить до оптимізації витрат енергетичних компаній, знижує собівартість виробництва електроенергії та підвищує надійність експлуатації,
– повідомила керівник інженерного центру "Електроенергетика" Марія Варшав’як.

Sicam Power Automation System – це продукт компанії Siemens, який використовується для побудови автоматизованої системи керування технологічних процесів об’єктів енергетики. Він виконаний як модульна система з відкритими інтерфейсами обміну даних, що відповідає всім вимогам сучасних систем керування енергосистемами та окремими електроустановками для промислових виробничих об’єктів.

Система візуалізації Sicam SCC, яка має простий і зрозумілий для користувача інтерфейс, використовується для надійного керування елементами енергосистеми та комплексного моніторингу всіх процесів на об’єкті.

Наразі в експлуатації знаходиться понад мільйона пристроїв серії Siprotec, видано тисячі ліцензій на програмне забезпечення Sicam Pas.