Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Причина відсторонення Амосової полягає в тому, що згідно з графіком, 20 лютого по всій Україні у всіх закладах вищої освіти, які готують лікарів-стоматологів, мав пройти ліцензійний інтегрований іспит "Крок 1. Стоматологія". Проте у зв'язку з відсутністю договору між Центром тестування та медуніверситетом ім. Богомольця студенти третього курсу стоматологічного факультету НМУ позбавлені можливості здати іспит "Крок 1. Стоматологія".

Читайте також: Самогубство студентки медуніверситету у Києві: у ВНЗ відсторонили від роботи заступника декана

Звертаємо увагу, що студенти-стоматологи НМУ стали єдиними серед усіх своїх колег з 13 вишів, для яких сьогодні не відбувся ліцензійний іспит,
– зазначили в МОЗ.

Там також додали, що листом від 2 лютого відомство зверталося до керівництва медуніверситету з вимогою забезпечити навчальний процес на рівні держстандартів освіти.

Станом на 20 лютого керівництво вишу не розпочало переговорну процедуру і не уклало договір з Центром тестування на проведення ліцензійних іспитів "Крок", таким чином, зірвавши проведення іспиту "Крок 1. Стоматологія" для студентів НМУ.

"Для вирішення ситуації МОЗ України доручило Центру тестування вжити всіх необхідних заходів і призначити для студентів-стоматологів НМУ іншу дату складання ліцензійного іспиту "Крок 1. Стоматологія" протягом поточного навчального року", – мовиться у повідомленні МОЗ.

Це дозволить студентам НМУ, які успішно здадуть цей ліцензійний іспит, бути переведеними на наступний курс навчання. Разом із тим, МОЗ України відсторонює від виконання обов'язків ректора НМУ ім. О. О. Богомольця Амосову К. М.,
– зазначили у відомстві.

Окрім того, У МОЗ створять комісію для всебічного розгляду цієї ситуації, а на час діяльності комісії від виконання обов'язків відсторонюється директор Центру тестування МОЗ України Ірина Булах.