Один з учасників АТО, який отримав таку землю, є Володимир Федорчук. Сподівався побудувати будинок або ж продати ділянку. Гроші хотів перерахувати пораненим бійцям. А тепер плани зовсім інші.

Розповідає, що ділянку для ведення садівництва мали побачити до підписання документів. Але їм навідріз відмовлялися показувати землю.

"Сказали щоб не було непорозумінь, земельну ділянку ви побачите тоді, коли будете забивати колишки. Ми приїхали, побачити цю земельну ділянку. Тому що нам на карті показували просто землю, яка підтверджена геокадастром, і може бути використана для садівництва", — розповів Володимир Федорчук.

Витрати на оформлення землі лягли на плечі бійців.

Плутанина є і з паперами. І хоча ділянки вже приватизовані, на кадастровій мапі — досі належать державі.

Ще один боєць АТО, який отримав таку землю — Валерій Воробей. Зараз його дружина чекає другу дитину. Родина мріяла з орендованої квартири переїхати у власний будинок.

Хотів поставити маленький будиночок, але в болоті цього зробити неможливо. Для мене це реально плювок в обличчя від нашої влади. Тобто нате, свині, рийтеся. По-іншому назвати це не можна,
— скаржиться Валерій Воробей.

У Держгеокадастрі Вишгородського району Київщини кажуть, що винні бійці. Мовляв, самі обирали землю. І відправляють у головне управління. Звідти відправляють назад.

Заступник управління держгеокадастру у Вишгородському районі Олексій Матвійчук розповідає, що ці землі в них не позначені як болото. Але вказує на те, що карти могли робитися у 60-80 роках. Тож за цей час ситуація могла змінитися.

Читайте також: "Подяка" за АТО: чиновники не дають військовим законної землі

У КМДА пообіцяли допомогти знайти кращу ділянку для бійців.