В'їзди та виїзди з готелів перекриті. Про це повідомляють у телеграм-каналі Pavlovsky News.

До теми У Києві втекли з обсервації понад 60 людей, які повернулись з-за кордону, – Геращенко

Водночас за даними журналістів, у готелі "Козацькому" люди скаржаться, що їм не дають вийти навіть на подвір'я. Вони вважають, що утримають їх там незаконно.

За словами евакуйованих, зі здоров'ям у них все гаразд. Сьогодні ввечері їм повинні зробити ПЛР-тести на наявність коронавірусу. Якщо у всіх тест буде негативним, людей обіцяють відпустити на самоізоляцію.

Оточення із силовиків навколо готелів, де на обсервації перебувають українські туристи / Фото Pavlovsky News

Що відомо про скандал із туристами, які повернулись з-за кордону

  • 30 березня, в Україну прибули два рейси з Катару. На рейсах перебували близько 350 людей. Частина з них відправились у місця обсервації. Але близько 50 осіб вирішили залишитись в літаках і категорично відмовлялися від обсервації.
  • Пасажири заявляли, що рішення уряду про обсервацію ухвалили, коли їхній літак вже був у небі. В обох рейсах всі були від початку згодні і на двотижневу самоізоляцію, і на аналізи в аеропорту. Однак проти обсервації в готелях за власний кошт.
  • Один з евакуйованих перебуває у лікарні через високу температуру і погіршення стану. Експрес-тест на коронавірус показав негативний результат, очікують на аналіз ПЛР.
  • Сьогодні заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що з обсервації у готелі "Козацький" в Києві втекли понад 60 людей.
  • Водночас, за даними глави МВС Арсена Авакова, кожен третій турист вирушив відпочивати вже після постанови Кабміну про карантин. Мовиться про скандальні спецрейси, які евакуйовували українців з Балі та Катару.

Зверніть увагу! Про те, як живуть в одному з готелів евакуйовані українці, дивіться за посиланням.

Обсервація після за кордону: основні умови

  • Люди, які відвідували країни, де вирує коронавірус, повинні перебувати на обсервації впродовж 14 днів. Це постанова Кабміну.
  • Обласні та Київська міська державні адміністрації повинні забезпечити облаштування спеціальних закладів для організації обсервації, транспортування до них осіб, що їй підлягають, а також медичне спостереження за ними.
  • Якщо людина не дотримується умов карантину, їй загрожу штраф від 17 до 51 тисячі гривень, а також арешт на пів року, або позбавлення волі до 3 років.


Як каратимуть за порушення карантину / Інфографіка 24 каналу