Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

24 канал повідомляв, що в МОЗ заявили про те, що 20 вересня правоохоронці обшукували Державний експертний центр та нібито намагалися вилучити сервер, на якому, серед іншого, розміщений Реєстр пацієнтів, які потребують інсулінотерапії.

Прокуратурою міста Києва здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні… щодо можливого заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах під час закупівлі та використання ДП "Державний експертний центр" програмного забезпечення для обліку хворих на цукровий діабет,
– мовиться у повідомленні прокуратури.

Читайте також: Поліція відкрила справу через конфлікт між працівниками НАБУ та САП

Там також зазначили, що обшуки в Центрі проводяться на підставі рішення слідчого судді задля "вилучення копії відповідної комп'ютерної програми для подальшого проведення судової експертизи".

У прокуратурі наголосили, що слідчий і прокурор не проводять жодних дій щодо вилучення серверів з Реєстром пацієнтів, що може спричинити припинення його роботи.

Вказані слідчі дії проводяться із залученням відповідних IT-фахівців для здійснення коректного копіювання комп’ютерної програми та унеможливлення витоку конфіденційної інформації щодо пацієнтів,
– запевнили у прокуратурі.

У відомстві закликали керівництво Державного експертного центру співпрацювати зі слідством "шляхом добровільного надання ключів доступу до програмного забезпечення з метою його коректного копіювання з подальшим видаленням у присутності посадових осіб ДП персональних даних пацієнтів".

У прокуратурі запевнили, що слідчі дії не створюють перешкод для роботи серверів Центру і відповідних Реєстрів.

Що таке Державний експертний центр МОЗ? Уповноважена Міністерством охорони здоров'я України спеціалізована експертна установа у сфері доклінічного вивчення, клінічних випробувань та державної реєстрації лікарських засобів (в тому числі медичних імунобіологічних препаратів). Установа також є головною організацією у сфері здійснення фармаконагляду, стандартизації медичної допомоги та медичного, в тому числі фармацевтичного, обслуговування, включаючи розробку відповідних медико-технологічних документів та проектів нормативних актів, що заснована на держвласності та належить до сфери управління МОЗ.