19 травня суд провів допитав свідків та з'ясував, чому Шишимарін вбив цивільного.

До теми Венедіктова пояснила, чи можна обмінювати російських військових, довічно засуджених в Україні

Під час допиту свідок та рядовий Іван Мальтісов, який разом з підсудним здався в полон, розповів, що вбити цивільного Шишимаріну наказав їхній прапорщик, коли побачив на вулиці чоловіка з телефоном.

Прапорщик наказав йому стріляти, аргументуючи це тим, що він може здати нас військовим. Вадим не став виконувати цей наказ. Військовий, який сидів поряд повернувся і крикнув, аби той виконав наказ, адже нас можуть здати. Ми порівнялися із цим цивільним і Вадим під тиском вистрілив,
– згадує він.

Інший свідок Ігор Декун розповів, що разом з сусідами стояв біля будинку, коли пролунали постріли і з-за повороту на їхню вулицю виїхав сірий "Вольксваген Пасат". Люди злякалися і сховалися у дворі.

"Через паркан я побачив, що автомобіль із російськими військовими проїхав повз. Я почув постріл. За кілька хвилин ми почули крик сусідки. Біля неї лежало тіло чоловіка", – додав чоловік.

Зазначимо, що суд допитав свідків та потерпілих. Після 30-хвилинної перерви суддя мав досліджувати докази, але переніс засідання на 11:00 20 травня.

Що відомо про перший суд над російським військовим

  • У Києві 18 травня розпочалось перше судове засідання у справі проти російського військового Вадима Шишимаріна, який вчиняв злочини в Україні. Підозрюваному 21 рік, він з Кантемирівської дивізії.
  • Напередодні росіянин, який вбив цивільного українця, повністю визнав провину на суді. Відомо, що Шишимарін здійснив кілька прицільних пострілів з автомата у голову 62-річного потерпілого. Чоловік помер на місці в декількох десятках метрів від будинку.
  • Дружина Олександра Шеліпова, загиблого від рук російського солдата Вадима Шишимаріна, просить довічного ув'язнення для російського солдата. Водночас вона не проти, аби Шишимаріна обміняла на бійців "Азовсталі".
  • Вадима Шишимаріна обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством. Покарання за це – від 10 до 15 років позбавлення волі, або довічне ув'язнення.

Відео до теми – скільки дітей в Україні вже вбила Росія