Два роки тому, коли сталася трагедія на нафтобазі під Васильковом, керівництво держави обіцяло покарати винних та притягнути до відповідальності верхівку компанії "БРСМ-Нафта". Однак, у залі суду двоє підозрюваних середньої ланки ДСНС – інспектори, які начебто знали про порушення техніки безпеки на підприємстві. Їхню халатність вважають однією з причин пожежі.

Читайте також: Пожежа нафтобази під Києвом: чому розслідування не дає необхідних результатів

Допитали представника Державної служби з надзвичайних ситуацій В'ячеслава Веремієнка. Його та ще одного інспектора – Романа Іваненка – підозрюють у службовій недбалості. Адже служба, яка здійснює перевірки і могла попередити трагедію, цього не зробила.

У суді Веремієнко своєї вини не визнає. Каже, не міг запобігти пожежі, яка зашкодила екології. Він розповів, що ще у 2013 році на нафтобазі провели перевірку та вручили припис керівництву. За словами обвинуваченого, перевіряли не його підлеглі, а інспектор, який підпорядковується Головному управлінню ДСНС.

Шкода екології завдвалась через те, що база надто довго горіла, а не через те, що я чогось не зробив. Як можна було за 15 днів до пожежі зупинити нафтобазу? Я приходжу на посаду, виникає пожежа: ти не зупинив і все! Ні я, ні мої співробітники на цій нафтобазі не були, не перевіряли! А те, що прокурор формулює, це його особиста думка, навіть не професійна,
– сказав обвинувачений Веремієнко.

Підозру, каже Веремієнко, йому вручили тільки навесні цього року. Він переконаний: перед судом повинні відповідати ті, хто мав більше повноважень на момент катастрофи. Вони могли призупинити роботу підприємства.

За фактом пожежі відкрито кілька кримінальних проваджень, зокрема, і щодо загибелі чотирьох рятувальників. В червні 2015-го, коли палала нафтобаза, чиновники обіцяли взяти розслідування під особистий контроль. Зокрема, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Але винних у трагедії, яка забрала життя шести людей і покалічила 14, досі не покарано. Саму ж нафтобазу закрили.