Як зазначили правоохоронці, у грудні 2019 року депутати Київської міської ради передали ділянку землі забудовнику. Приватний підприємець збирався облаштувати черговий ЖК з торговим центром та підземним паркінгом.

Дивіться також Спадок "померлої" ДАБІ: рейтинг найскандальніших дозволів

Під час розгляду позову прокуратури Північний апеляційний господарський суд повернув землю громаді.

Виключили землю з природно-заповідного фонду

  • Правоохоронці довели, що місцеві депутати без погодження з Кабміном змінили цільове призначення ділянки парку "Нивки".
  • Згідно з законом, ця земля входить до території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва та охороняється як національне надбання.
  • Також земля є частиною природно-заповідного фонду України та частиною системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною.

Через ці переконливі аргументи служителі Феміди вирішили визнати договір з забудовником недійсним. Рішення Київради про передачу ділянки товариству судді скасували як незаконне.

Згідно з відкритими джерелами, земельну ділянку під будівництво Київрада передала ТОВ "Українська марка". Основним видом діяльності компанії є відтворення рослин. Власником компанії є Олександр Придибайло, який також володіє кількома компаніями у сферах оптової торгівлі та надання приміщень в оренду.