Як повідомляє ТСН, друзі дівчини переконують, що та наклала на себе руки після відмови медуніверситету посприяти в подовженні студентської візи, а адвокат родини Ровшанбек Розметов своєю чергою запевнив, що професія стоматолога для неї була сенсом життя.

Читайте також: Самогубство іноземної студентки у Києві: у медуніверситеті пояснили відрахування дівчини

"Вона ходила з заявою до заступника декана. І вона була зі своєю двоюрідною сестрою. Двоюрідна сестра чекала за дверима. Вона вийшла заплаканою з порваною заявою. Вона ж була відмінницею. Староста групи. Хіба важко було допомогти дівчинці отримати цю кляту посвідку", – зазначає правозахисник у коментарі ресурсу.

Крім того у матеріалі підкреслюється, що батько загиблої взагалі нічого не знав ані про проблеми, ані про конфлікт своєї доньки у виші.

Натомість в університеті Богомольця зауважили, дівчина ще за півмісяця знала, що її віза спливла та її відраховують.

На переконання співробітників закладу, це не могло стати причиною емоційного зриву, а імовірними причинами суїциду тут називають нерозділене кохання та погані взаємини із одногрупниками.

"Деканат – досить кваліфікований і професійний. Якби така поведінка повторювалася, були б скарги. Вона не зверталася з тим, що був якийсь тиск, чи якесь приниження – ані до адміністрації, ані в деканат, ні до посольства", – розповів перший проректор Ярослав Цехмістер.

До слова, у прокуратурі Києва справу Мукаддас перекваліфікували на статтю про доведення до самогубства.

Нагадаємо, раніше сайт "24" повідомляв, що на час розслідування зникнення та самогубства Мукаддас Насирлаєвої, керівництво Університету імені Богомольця відсторонило від виконання обов’язків заступника декана з роботи з іноземними студентами Тетяну Тімохіну.

Хто така Мукаддас Насирлаєва? Це студентка першого курсу університету імені Богомольця. Була родом з Туркменістану. Зникла без вісти у Києві 30 січня, з того часу почалися її пошуки як з боку небайдужих людей ( у соцмережах і у людних місцях столиці почали з’являтися повідомлення про зникнення дівчини), так і з боку поліції. Відомо, що у день зникнення вона поїхала на заняття та, зокрема, перебувала у декана, а опісля не повернулася додому та не відповідала на дзвінки.

У соцмережах повідомлялося, що дівчину могли відвезти на спортивному автомобілі Hyundai з двома дверима, з прибалтійськими номерами, чорного матового кольору, номер починається на 167, однак у підсумку завдяки відео з камер спостереження правоохоронці зробили висновок, що дівчина покінчила життя самогубством, зістрибнувши з мосту імені Патона.