За планом водойму "поховають" під вулицею Вербова. Мовляв, це розвантажить рух на 10-14%.

"Це розподільна дорога, вона не може відвернути навіть 5 відсотків від Московського проспекту. Тому додаткові врізки вулиць зі світлофорним регулюванням девальвують всю ідею транспортного сполучення в цьому районі", – пояснив головний спеціаліст Інституту архітектурного менеджменту у Києві Сергій Дюжев.

Активісти вже кілька місяців намагаються відстояти Почайну. Адже, окрім історичної цінності, річка ще й виконує функцію зливостоку на Оболоні.

В офіційних документах, підготовлених Київгенпланом ще в 2001 році, говориться про те, що зміни акваторії може викликати підтоплення на Оболоні. Оскільки вся ця система приймає в себе зливові і ґрунтові води,
– пояснила громадський активіст Аннабелла Моріна.

Активісти пропонують звести естакаду над річкою або взагалі в іншому місці. Прокоментувати ситуацію журналістам у секретаря Київради часу не знайшлося. А от в земельній комісії, план забудови таки вирішили відкликати.

"Я хочу висловити подяку Володимиру Прокопіву, секретарю Київради, який прислухався до нас нарешті і побачив, що не просто так 10 мітингів проведено під Київрадою", – додала активістка.

Подальшу долю Почайни депутати вирішуватимуть 14-го липня.