Тепер попереду - міжнародний конкурс та створення архітектурної концепції. Однак інвестор досі продовжує вставляти палки в колеса, і нині археологи знову припинили розкопки. Три роки розкопок і три роки безкінечної боротьби з інвестором, який хотів на цьому місці побудувати торговий центр. За цей час археологи знайшли чимало цінних артефактів – княжі печатки, зброю, прикраси, стріли та кераміку.

Читайте також: В Одесі посеред дороги утворилося величезне провалля: фото

Однак нині археологи знов призупинили роботу. Хоча нижче ще як мінімум 6 метрів культурного шару. Та якщо зараз копатимуть глибше, інвестор погрожує покласти бетонні плити і цим самим історичну пам'ятку просто знищать.

За долю археологічних розкопок на Поштовій площі взялися самі жителі столиці. Небайдужі звернулися до влади та зареєстрували відповідну петицію. Вона отримала понад 13 тисяч підписів. Нині слово залишається за владою.

Перш за все, це офіційна зупинка будівництва на цій ділянці, якому надали статус пам'ятки місцевого значення, тобто на всій поштовій площі. А також внесення змін до інвестиційного договору для того, щоб місто разом з інвестором вирішили, що треба проект переробити, що тут не повинен бути банальний торговий центр,
– зазначила краєзнавець Аннабелла Моріна.

Є вже навіть гроші на проект музею. 2 мільйони гривень кілька днів тому виділили з громадського бюджету. Тієї частки казни якою можуть розпоряджатись самі кияни. За ці кошти мають провести міжнародний конкурс на створення архітектурної концепції та ескізного проекту підземного археологічного музею.

"Потрібно залучити міжнародних експертів, архітекторів, які створювали такі музеї в Кракові", – додала краєзнавець.

Головна ідея – зберегти все в автентичному вигляді та створити музей безпосередньо на місці розкопок. Але тут вже без влади не обійтись. Вона має заморозити проект з торговим центром, дати гроші на розкопки і сам музею.