Про це заявила кореспондент 24 Каналу в прямому ефірі.

У Києві відбудеться вечір солідарності з одним із лідерів кримськотатарського руху Ільмі Умеровим, якого так званий "сімферопольський суд" виніс рішення щодо ув'язнення чоловіка в колоніях-поселеннях. Міжнародна спільнота відреагувала на такі рішення окупантів та звернулась до Кремля з вимогою скасувати вирок і звільнити з-під варти Ільму Умерова.

Читайте також: Не буду благати своїх гнобителів про помилування, – Ільмі Умеров

На заході присутня донька ув'язненого Айше Умерова, яка підтвердила, що її батько за станом здоров'я не може бути засудженим. Зокрема, Ільмі Умеров страждає від хвороби Паркінсона, яка є однією з числа недуг, які, згідно з чинним законодавством РФ, є причиною для заборони винесення подібних вироків. Дівчина впевнена, що таке рішення суду – не що інше, як помста Москви.

Я думаю, що це помста за його позицію, бо він не перестає відкрито, публічно відстоювати свої принципи, продовжує дотримуватись проукраїнської позиції. Він є прихильником повернення Криму під юрисдикцію України. Другий момент, це можу бути реакцією на його жорстке останнє слово, де він наводив міжнародні договори, які порушила Росія. Третє – це резолюція Генасамблеї ООН з прав людини,
– зазначила Айше Умерова.

Під час вечору солідарності учасники заходу матимуть змогу поспілкуватись з кримчанами та самим Ільмі Умеровим. Це можливість спонукати міжнародну та українську спільноти виправити ситуацію, що склалась.