Про це повідомляє прес-служба Київради.

У повідомленні зазначається, що, згідно з чинним законодавством, існує перелік місць, де куріння заборонено, крім спеціально відведених місць. Так, сумарна площа відведених для куріння місць не повинна перевищувати 10% від загальної площі споруди чи приміщення. Окрім того, місця для курівння повинні буди обладнані витяжною вентиляцією.

Проте, констатували депутати, ресторанні заклади нерідко нехтують обмеженнями, надаючи, в тому числі, послуги з куріння кальянів.

Читайте також: Масштабна українізація: де і чому побільшає української мови в Києві

"Аби виправити ситуацію, напрацьовано відповідне рішення, яке пропонує внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", – мовиться у повідомленні Київради.

Так, пропонується підвищити штрафи за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях від 50 до 100 разів.

Ми пропонуємо відповідальність для фізичних осіб встановити на рівні 17-ти тисяч гривень. Що стосується юридичних осіб, максимальна цифра – 20 тисяч,
– розповіла ініціатор проекту рішення, депутат Київради Алла Шлапак.

Вона зазначила, що такі розміри штрафів насправді не є великими, у провідних країнах світу вони значно вищі.

"Наприклад, якщо прив'язуватись до гривні, в Ірландії такий штраф становить 86 тисяч гривень, в Азербайджані – від 10 до 25 тисяч гривень, у Франції – від 12 до 21 тисячі, в Німеччині – 28 тисяч гривень", – додала Шлапак.