Вони разом з Громадською організацією "Червоний Губер" вже навіть зареєстрували відповідну петицію на сайті президента.

Цікаво Лукашенка хочуть позбавити статусу почесного доктора Київського університету імені Шевченка

24 серпня Володимир Зеленський нагородив Дайнеко орденом княгині Ольги I ступеня. Зазначимо, що до цього вона вже отримала орден III і II ступеня від інших президентів України.

Проте студенти університету Шевченка вважають, що професорка не заслуговує такої державної нагороди, тож вони запустили в фейсбуці хештег #позорючестькімо.

Чому випускники вимагають звільнення професорки? 73-річну професорку Валентину Дайнеко, яка 30 років очолює кафедру іноземних мов, звинувачують в сексистських висловлюваннях по відношенню до студенток, а також у образі і приниженні студентів.

Студентки розповідають, що кожна дівчина в інституті чула від неї фразу "Дівки в КІМО – підстилка для дипломата". Окрім того, одну з дівчат вона під час вступу запевняла, що її "тр*хнуть під першими ж сходами", і що "вступає вона сюди, тільки щоб вискочити заміж за іноземця і виїхати з країни".

Роками, десятиліттями це моральне чудовисько знущалася і продовжує знущатися над сотнями студентів – змушує носити її сумочки перед парами, кожен день перестилати їй килими в кабінеті тощо,
– поділилася випускниця Іветта Делікатна.


За словами студенток, Дайнеко називала дітей з невеликих міст "неотесаними селюками", забороняла одягати верхній одяг в аудиторіях, навіть коли в університеті було холодно.

Що відомо про Валентину Дайнеко?

Жінка очолює кафедру іноземних мов з 1990 року. Вона закінчила факультет романо-германської філології КНУ імені Шевченка. Є кандидатом філологічних наук, заслуженим працівником освіти України і заслуженим професором КНУ.

Стажувалася професорка в університетах США, Австрії, Канади, Єгипту, Бельгії, Великобританії, Греції та Ісландії. Наразі викладає курс з мови фаху і теорії та практики перекладу.