Про це інформує "Главком".

Читайте також: "Це постріл собі в ногу": у Москві відреагували на рішення РПЦ МП про розрив з Константинополем

Віруючі, які зібралися під стінами Верховного суду України заявляють, що біометричні документи ображають права громадян на таємницю приватного і сімейного життя.

Вони не згодні з присвоєнням органами міграційної служби при видачі паспорта нового зразка унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, який ведеться щодо всіх громадян, які отримають цей паспорт.


Підтримати вірян прийшли і священнослужителі

Під будівлю суду люди прийшли із хоругвами, також вірян супроводжували священнослужителі. Під стінами ВСУ було чути молитовні співи.


За якийсь час вірян почали пропускати у приміщення ВСУ

Чому деякі віряни виступають проти ID-паспортів? Релігійні суперечки навколо впровадження нових технологій ідентифікації громадян ведуться вже давно. Ще в 1998 році в посланні Священного синоду УПЦ було сказано, що в майбутньому цей ідентифікатор може стати апокаліптичним знаком.

Тому церква всіляко застерігала віруючих щодо ризиків впровадження ідентифікаційних номерів та біометричних документів. А в 2012 році митрополит Володимир, будучи на той момент главою УПЦ, навіть звертався до керівництва України з проханням накласти вето на закон про біометричні паспорти. Церква мотивувала свою позицію тим, що впровадження цих документів є порушенням базових прав людини.26 березня Касаційний адміністративний суд Верховного Суду заборонив громадянам України відмовлятися від отримання карт посвідчення особи (ID-карток) з релігійних переконань. Суд розглянув позов мешканки Коростеня Житомирської області Наталії Дегтяр як показову справу.
Проте навіть після рішення суду православні не відступають.

"Панове судді, невже ви дозволите, щоб із наших дітей робили чіпованих зомбі",– пишуть вони у своїх зверненнях.