Австрієць Райнер Марія Рільке у збірці "Книга годин" створив образ київського ченця, який веде діалог із Богом. Це сталося після того, як поет відвідав Київ у пошуках натхнення.

Веселий солдат Швейк теж народився у Києві. Задум написати про безтурботного вояка виник у письменника Ярослава Гашека, коли він два роки жив у столиці України.

Оноре де Бальзак був у Києві аж шість разів. Щоправда, вибагливому французові місто не припало до душі. Тож Бальзак відбувся всього одним твором про Золотоверхий — нарисом "Лист про Київ", де зазначив, що місто мало б бути цікавою екзотикою для європейців.

Читайте також: Грандіозна подія, яка змусила усю Європу заговорити про Львів

Київ відкривався не лише письменникам, а й режисерам. Кінослава міста розквітла за радянських часів і продовжується зараз. У шістдесятих роках на вуличках Подолу фільмували "За двома зайцями" — нині це класика світового кінематографа.

Наприкінці двохтисячних у київське метро спустився паризький красень Гійом Кане — там актор знімався у детективі "Прощальна справа". Номінант на "Оскар" голландська трагікомедія "Душка" теж була частково знята у Києві — у палаці "Україна" та київській консерваторії.

На сьогодні найвизнанішим фільмом України є арт-хаусне "Плем'я". Жорстку історію про життя глухонімих підлітків теж відзняли у Києві. Голлівудські режисери поки не поспішають знімати на київських пагорбах, але ситуація потрохи змінюється.

Так, кадри з Революції Гідності на Майдані потрапили у фільм "Земля майбутнього". А одна із серій всесвітньо відомих "Сімпсонів" була повністю присвячена Києву — там висміювали столичну мафію та її хресного батька Віктора.

Додамо, Київ також є ласим шматком для світових музикантів та кліпмейкерів. Все більше іноземних зірок їде знімати сюди кліпи.