Ольга Трофімцева навчалася в Німеччині. Десять років працювала там. Аж раптом їй запропонували змінити німецьку пунктуальність і точність на українську бюрократію. Так потрапила в крісло заступника міністра аграрної політики з європейської інтеграції.

Німці це називають "баугухель". "Баугухель" - це відчуття, що в тебе з'являється в перший момент, коли щось там відбувається. І коли мені це було запропоновано, перше моє відчуття було, напевне, потрібно погоджуватися?
– розповіла заступник міністра аграрної політики Ольга Трофімцева.

На плечі чиновників Мінагро лягло чи найбільше роботи після ратифікації угоди про асоціацію з ЄС. Зараз доводять стандарти виробництва українських продуктів до європейського рівня. Наприклад, український шоколад уже мають виготовляти за західними нормами.

За активною в соціальних мережах Трофімцевою складно встежити. Ось вона з торговельною місією в Індії, одразу звідти до Китаю, потім Ізраїль. Важко порахувати, скільки ділових зустрічей провело відомство. Більш точну цифру називає її помічник. Понад тисячу за рік. І руйнує стереотипи, що державні службовці працюють традиційні вісім годин.

Читайте також: Боротьба із корупцією зсередини: як виглядає таємна кімната офісу ProZorro

Безпосередня комунікація з керівництвом – це те, що змінилося за декілька років. Порівнює Василь Антоненко. На чиновницьке крісло він, до речі, проміняв солодку роботу директора компанії з виробництва кондитерської продукції.

Якщо є якась ідея, ніхто її не буде тормозити, завжди можна донести і отримати відповідь,
– сказав головний спеціаліст відділу Міністерства аграрної політики Василь Антоненко.

За такими нетиповими державними службовцями, як Василь і Роман, і майбутнє міністерства, впевнена Ольга Трофімцева. Адже топ-менеджери у відомствах – професіонали. Бракує якраз компетентної середньої ланки.

Сама ж Ольга хоче, щоб у похмурих коридорах було побільше студентів. І нагадує, що в міністерстві відкриваються директорати – нові структури з високими зарплатами і можливостями для молоді