Про це йдеться урозслідуванні програми "Схеми" (спільного проекту "Радіо Свобода" і телеканалу "UA:Перший").

У 2015 році, згідно з офіційним реєстром МВС, службовець пересів на позашляховик "Toyota Land Cruiser 200" вартістю близько 40 тисяч доларів. До цього він володів автомобілем Lexus LX 570, який зараз на вторинному ринку коштує близько 50 тисяч доларів.

Серед нерухомості голови економічного управління СБУ – квартира на 55 квадратних метрів на вулиці Костьольній у Києві біля Майдану Незалежності, яку він придбав у січні 2014 року. Наразі на сайтах продажу нерухомості зазначена середня ціна на квартиру з подібним метражем – близько 150 тисяч доларів (це близько 4 мільйонів гривень).

Читайте також: На території Києво-Печерської лаври звели десятки незаконних будівель: резонансне розслідування

Через рік після купівлі квартири – у 2015 році – Сергій Конохов придбав будинок на майже 300 квадратних метрів у селі Юрівка (за кілька кілометрів від Києва), де земельні ділянки коштують від півмільйона гривень за 10 соток. Дані про це є у відкритому реєстрі, де зазначається, що Конохов – єдиний власник двоповерхового будинку із гостьовим будиночком, невеличким спортивним майданчиком, теплицею та ставком.

При цьому зарплата працівника СБУ навіть на керівній посаді не перевищує 30 тисяч гривень на місяць. У Сергія Конохова молода дружина, яка, схоже, не має бізнесу і виховує дитину, а його колишня дружина також державний службовець – працює у держкомпанії "Укртрансгаз".

Сам Сергій Конохов після довгих вагань від інтерв’ю таки відмовився, не захотівши відповідати на запитання про походження усього свого майна. А у відповідь на запит журналістам повідомили, що Сергій Конохов, як і всі, проходив внутрішню перевірку, і запитань до нього не виникло.

Читайте також: Затриманий через хабарництво "екс-співробітник" НАБУ насправді досі працює в СБУ

Саме підлеглі Сергія Конохова ведуть надто розкішний, як для держслужбовців, спосіб життя. Розслідування про люксові автомобілі співробітників економічного управління, вартість яких несумісна із заробітною платою державних службовців, набуло значного резонансу.

Згодом в СБУ повідомили, що розпочали перевірку працівників, на елітний автотраспорт яких вказали журналісти програми "Схеми".