Сам Саакашвілі запустив пряму трансляцію у Facebook під час його затримання. Як відомо, Саакашвілі затримали близько 15-ї години в ресторані "Сулугуні" люди нібито в куртках Держприкордонслужби.

Читайте також: Прихильники Саакашвілі провели акцію під резиденцією Порошенка

Саакашвілі затримали в ресторані "Сулугуні": відео

Пізніше на YouTube з'явились відео з інших локацій ресторану, а також з вулиці, де видно буси, в яких забрали Саакашвілі.

Затримання Саакашвілі: відео з ресторану "Сулугуні"

Затримання Саакашвілі: лідера "Руху нових сил" відвезли у бусах

До слова, у У Музейному провулку, де розташований ресторан "Сулугуні", розміщений також офіс партії "Рух нових сил Міхеїла Саакашвілі".

У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – у через конфлікт з Порошенком.

10 вересня 2017 року відбувся так званий "прорив" Саакашвілі через польсько-український кордон, коли лідер "Руху нових сил" за підтримки активістів повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю.

Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця. Однак і ДМС, і згодом Окружний адміністративний суд Києва та Київський апеляційний адміністративний суд відмовили йому в цьому.

5 січня Тбіліський міський суд визнав винним Михайла Саакашвілі у справі "про злісне перевищенні повноважень" на посаді президента Грузії і присудив три роки позбавлення волі. Якщо Саакашвілі екстрадують з України в Грузію як особу без громадянства, у Тбілісі його чекає арешт.