Частинку свого подвір'я і сарай вже втратив киянин Микола Татарчук. Сталося це у 2007 через зсув ґрунту, сім'я "грішить" на сусідню багатоповерхівку.

Важливо! Сусідство з хостелом: як боротися з незручними сусідами

Микола Татарчук сказав, що коли будівельники бурили шурфи під палі, то порушили потік підземних вод. Згодом приходили працівники ЖЕКу та пообіцяли обгородити яр.


Будинки стоять на схилі

У сусідів Миколи не краща ситуація. У Валентини Галімової, яка живе поруч, яр поглинає по метру землі щороку.

Був здоровенний горіх, поляна. У 2007 році зранку, ще не було 6 годин, як воно все рухнуло,
– пожалілася киянка.

У профільному комунальному підприємстві кажуть, що ситуація контрольована. Там активність зсувних процесів пояснюють, що на вулиці Адмірала Ушакова немає побутової каналізації, тобто йде додаткове водозачищення ґрунтів.

Що відомо про зсуви у Києві?Місто частково стоїть на пагорбах, тож зсуви – це вічна проблема столиці. У столиці понад 100 потенційно небезпечних ділянок і 50 з них щомиті ризикують сповзти у Дніпро. Наразі на балансі управління протизсувних робіт перебувають 33 кілометри підпірних стін і 65 кілометрів дренажних систем. Укріплюють лише найбільш аварійні.


У Валентини Галімової яр поглинає по метру землі щороку

Укріплення схилів по вулиці Адмірала Ушакова є лише у планах. Адже спершу потрібно розробити проєкт. У профільному управлінні зізналися, що працювали над ним ще у 2013 році. Проте далі справа не пішла – займалися більш аварійними ділянками. Та зрушення є: два тижні тому намітили межі проєктування.