Розумний годинник LG

Компанія LG анонсувала новий розумний годинник – G Watch R. Його особливість – у повністю круглому дисплеї, виконаному за технологією Plastic OLED. Діаметр екрана – 1,3 дюйма, роздільна здатність – 320 на 320 пікселів.

Корпус ґаджета пило- і водонепроникний, витримує занурення на глибину один метр протягом півгодини.

Всередині – 4-ядерний процесор Qualcomm Snapdragon 400 з тактовою частотою 1.2 ГГц, 512 Мб "оперативки" і 4 Гб пам'яті. Також є гіроскоп, акселерометр, компас, барометр і датчик серцевого ритму.

Годинник працює на базі операційної системи Android Wear і сумісний з усіма пристроями на базі Android 4.3 та вище.

У продажу LG G Watch R з'явиться наприкінці року.

Хребець з 3D-принтера

Китайські хірурги першими у світі імплантували хребець, роздрукований на 3D-принтері. Під час унікальної операції лікарі Пекінського університету пересадили 12-річному пацієнту з пухлиною спинного мозку частину штучного хребта.

Хлопчик отримав серйозну травму шиї під час гри у футбол. Через утворену пухлину на хребті він майже не міг рухатися і провів два місяці у лікарні, зрідка встаючи з ліжка. Лікарі вирішили підійти до лікування інноваційним шляхом – замінити пошкоджений хребець на штучний, виготовлений на 3D-принтері. За словами спеціалістів, такий імплантат ідеально підходить до хребта, тож для закріплення не потрібні ані гвинти, ані ортопедичний цемент.

Крім того, використаний матеріал доволі міцний, а пориста структура дозволить кістковому мозку з часом повністю вкрити протез. Це виключить можливість відторгнення.

Загалом, операція з пересадки тривала 5 годин і пройшла успішно. Спеціалісти запевняють – з таким імплантатом процес відновлення пацієнта буде значно коротшим, ніж зазвичай.