У цей день наші предки залишалися вдома й намагалися не вирушати в далеку дорогу. Про заборони й прикмети 5 грудня – розповідає 24 Канал з посиланням на Парафію "Введення в храм Пресвятої Богородиці" ПЦУ.

Не пропустіть Календар релігійних свят на грудень 2024 року: що відзначатимуть українці

День преподобного Сави Освяченого

Він народився в християнській родині воєначальника в Каппадокії. У 8-річному віці Сава вступив до монастиря, де вивчив Святе Письмо. У 17 років хлопець прийняв чернечий постриг, отримав дар зцілення, а згодом вирушив до пустелі. З того часу святий вів самітницький спосіб життя, дотримувався посту й багато молився. До Сави почали доєднуватися інші люди, які підтримували його ідеї. Через деякий час розпочалося будівництво лаври. Сава заснував кілька монастирів та написав Єрусалимський устав. За переказами, святий помер у 532 році.

Сава ОсвяченийСава Освячений / Фото "Ближче до Бога"

У цей день традиційно збираються родиною, вітають людей з ім'ям Сава та моляться святому. На столі господарі дому ставлять лише пісні страви, оскільки ще триває Різдвяний піст. Крім цього, у давнину вірили, що День преподобного Сави Освяченого – ідеальний час для заручин, адже тоді подружжя пізнає щасливе сімейне життя.

Народні прикмети

  • Якщо побачите дим на вулиці, то готуйтеся до морозів.
  • Якщо йде сніг і одразу тане, то очікуйте потепління.
  • Якщо хлопець зробить пропозицію дівчині, то шлюб буде щасливим.
  • Якщо у печі горить червоний вогонь, то очікуйте холодів.

Що не можна робити

У День преподобного Сави Освяченого існує низка заборон, яких варто дотримуватися. Так, у жодному разі не можна сваритися, пліткувати, заздрити, бажати іншим зла, лихословити, сперечатися та відмовляти нужденним у допомозі, бо існує високий ризик привабити негатив у життя. До того ж не варто займатися важкою фізичною працею та багато працювати, оскільки тоді виникнуть проблеми зі здоров'ям. Крім цього, не рекомендується виходити з дому ввечері, бо існує високий ризик привести нечисту силу в будинок.