За словами спікера, нова система для голосування з сенсорними кнопками, яка унеможливить волевиявлення депутатів "за себе і за того хлопця", запрацює буквально за кілька днів.

“Буде проведене тестування цієї системи. І з наступного тижня я підпишу розпорядження про введення цієї системи, подобається це комусь чи ні, але терпіти цю ганьбу далі не можна”, - сказав голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Тим часом, слідом за “бютівцями”, які вирішили віднині голосувати кожен сам за себе, новостворена група "Наша Україна" з 11 депутатів теж починає нове життя з чистої совісті.

“Народні депутати від “Нашої України” мають чіткий мандат від своєї партії особисто з’являтися, особисто голосувати, особисто виконувати статтю 84 Конституції”, - каже голова політради “Нашої України” Валентин Наливайченко.

А от у провладній фракції з подібними клятвами не квапляться. Тай у роботі нової системи для голосування теж сумніваються. “Біло-блакитні” стверджують, що нове обладнання можна обдурити за допомогою звичайної мобілки. Та й взагалі, кажуть - парламентарі самі мають дати згоду на такі новації.

“Навіть після тестування нічого не зміниться. Поки ми не змінимо діюче наше законодавство, це стосується Конституції України, закону про статус народного депутат, закон про регламент ВР”, - вважає народний депутат, фракція Партії регіонів Володимир Макеєнко.

“Задля експерименту багато депутатів, я бачив у залі, ставили свої телефони, в тому числі і я. Ця кнопка спалахувала - це було сказано про те, що вона фіксує мобільний телефон у певному положенні і таким чином дану сенсорну кнопку можна зафіксувати”, - каже голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

“Це все брехня. Мобілкою треба користуватись, щоб дзвонити, передайте Єфремову, а не для того, щоб голосувати за 10 депутатів. Відповідно до регламенту, система “Рада” монтувалась і вводилась в експлуатацію за розпорядженням голови ВР, тому раджу пану Макеєнку вивчати матеріальну частину”, - сказав народний депутат, фракція НУ-НС, екс-голова ВР Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, нова система для голосування “Рада-3”, розробку і монтаж якої ініціював ще екс-спікер Арсеній Яценюк, передбачає наявність додаткової сенсорної кнопки, яка змушує депутатів під час голосування користуватись обома руками, і в такий спосіб не дає народним обранцям тиснути кнопки за своїх колег.