Раніше таку думку висловив прем'єр-міністр Володимир Путін, який також розкритикував резолюцію Ради безпеки ООН щодо Лівії. Медведєв, зі свого боку, наголосив, що Москва не вважає резолюцію неправильною.

“Взагалі мені це нагадує середньовічний заклик до хрестового походу, коли хтось закликав когось йти в визначене місце і від чогось визволяти”, - каже прем'єр-міністр Росії Володимир Путін.

“Я вважаю, що всі повинні бути максимально акуратними в оцінках. Ніякому випадку вислови недопустимі, які ведуть до зіткнення цивілізацій, типу хрестових походів, і так далі. Це не прийнятно”, - каже президент Росії Дмитро Медведєв.

Тим часом союзники заспокоїли Муамара Каддафі. Військові наголосили, що ціллю операції є захист цивільного населення і забезпечення зони без польотів. Коаліція не має на меті знищити Каддафі і надавати підтримку з повітря повстанцям.

“Ми зосереджуємо свою увагу на тих цілях, які можуть становити небезпеку для повітряного простору, серед них командні пункти лівійських ВПС та штаб-квартири начальників режиму Каддафі, що загрожують цивільному населенню”, - каже віце-адмірал США Вільям Гортні.

Командування коаліції вважає перший етап операції в Лівії успішним. За словами військових, внаслідок дводенних бомбардувань ліквідовано цілу низку російських зенітно-ракетних установок.

Відтак, режим Каддафі фактично став безсилим в повітрі. Найближчим часом командування операцією мають передати НАТО. Про це заявив прем’єр Великої Британії Гордон Браун. За його словами, після цього до операції зможуть долучитися усі охочі члени військового блоку.